Jak wygląda ochrona osób i mienia?

Dekorowanie nowego domu jest zdecydowanie przyjemniejsze niż wprowadzanie zabezpieczeń. Jednak włamywacze atakują co 30 sekund, więc bezpieczeństwo domu powinno być najwyższym priorytetem. W związku z tym ochrona osób i mienia jest bardzo ważna i należy o niej pamiętać.

Ochrona mienia i osób — nie zapominaj o niej

Nie pozwól, aby włamywacz wszedł przez drzwi wejściowe, aż 34% włamywaczy tak robi, w związku z czym musisz pamiętać, aby ciągle mieć zamknięte drzwi. Jeśli wprowadzasz się do domu, który wcześniej był zamieszkiwany przez kogoś innego, wymień zamki w drzwiach. W ten sposób nie będziesz mieć obcych ludzi z kluczem do domu i będziesz mieć pewność, że zamki są najlepsze na rynku.

Wzmocnij szklane drzwi przesuwne

Intruzi uwielbiają drzwi przesuwne, więc upewnij się, że Twoje są zabezpieczone. Możesz postąpić po staremu i użyć listwy okiennej lub kołka w prowadnicy, aby uniemożliwić otwarcie drzwi siłą. Jeśli chcesz zastosować rozwiązanie zaawansowane technologicznie, dodaj czujnik drzwiowy lub czujnik zbicia szyby. Powiadomią Cię one o próbie sforsowania szklanych drzwi i powinny odstraszyć złodziei.

Zablokuj okna

Częstym punktem wejścia dla przestępców są okna. Pamiętaj, że zatrzaski producentów okien nie zawsze są skuteczne, a czasami są wręcz nietrwałe. Jeśli nie podoba Ci się wygląd Twoich zatrzasków okiennych, wzmocnij zabezpieczenia, stosując dostępne na rynku wtórnym blokady okienne lub dźwignie sterowane kluczem.

Oświetl krajobraz

Wandale, włamywacze i inni przestępcy nie lubią być w centrum uwagi. Trzymaj ich na dystans dzięki odpowiedniemu oświetleniu zewnętrznemu. Umieść lampy wokół przedniego i tylnego podwórka, wzdłuż ścieżek, w pobliżu garażu i innych konstrukcji zewnętrznych. Nie tylko sprawisz, że intruzi będą się bać, ale także zmniejszysz ryzyko potknięcia się w drodze na schody wejściowe.

Zainstaluj system bezpieczeństwa

Bezsprzecznie Twój nowy dom powinien być wyposażony w jakąś formę systemu bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy jest to podstawowy system do samodzielnego montażu, czy taki, który jest wyposażony w profesjonalne funkcje monitorowania i automatyki domowej. Obecnie dostępnych jest wiele opcji zabezpieczeń dla każdego budżetu i każdego poziomu ochrony. Całodobowa ochrona osób i mienia to coś, czego poszukujesz? Ochrona fizyczna 24h jest możliwa dzięki firmie Sold, zapoznaj się z ich ofertą – https://sold.com.pl/ochrona/ochrona-fizyczna/.

Wyeliminuj kryjówki

Drzewa i krzewy mogą nadać Twojemu domowi atrakcyjny wygląd, ale stanowią również dogodne miejsce do ukrycia się dla włamywaczy. Przycinaj drzewa i rośliny w pobliżu domu, które mogą służyć za kryjówkę. Zamiast nich postaw na mniejsze kwiaty i krzewy. Jeśli drzewa znajdują się w pobliżu okien, usuń je lub wzmocnij okna dodatkowymi zabezpieczeniami.