Jak wybrać odpowiedni basen ogrodowy dla dziecka?

Już za kilka miesięcy karty kalendarza wskażą astronomiczne lato. Najlepszą rozrywką w ciepłe letnie dni jest kąpiel w basenie. Tę aktywność uwielbiają także dzieci. Zabawa w wodzie jest zresztą bardzo korzystna w świetle rozwoju dziecka. Przełom maja i czerwca przyniesie nam okazję do obdarowania dzieci ogrodowym basenem – to doskonały prezent na Dzień Dziecka lub zakończenie roku szkolnego. Nasuwa się jednak pytanie: jak wybrać odpowiedni basen ogrodowy dla dziecka? Wątpliwości rozwiewamy w poniższym artykule.

Basen ogrodowy dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Wszystkie dzieciaki uwielbiają pluskać się w wodzie. Jeśli zatem dysponujesz przydomową działką albo ogródkiem – bez wahania odwiedź sklep https://basenyogrodowe.pl/ i sprezentuj dziecku wymarzony basen. Wybierając basen, kieruj się kilkoma aspektami. Ważna jest wielkość basenu – nie warto zastawiać całej przestrzeni bardzo dużym basenem na stelażu czy rozporowym. Trzeba zatem odpowiednio dopasować wielkość basenu do ilości miejsca.

Ponadto trzeba mieć na uwadze wiek dziecka; inny rodzaj basenu sprawdzi się w przypadku maluszka, inny zaś spodoba się dziecku w wieku szkolnym. Ważną cechą basenu dla dzieci jest jego stabilność. Bez względu na to, na jaki basen ogrodowy się zdecydujesz – priorytetem jest bezpieczeństwo. Nie trzeba raczej przypominać o tym, że dzieci powinny pluskać się w basenie pod okiem osoby dorosłej. Najlepszych basenów należy szukać w ofercie wiodących i sprawdzonych producentów (Intex czy też Bestway), którzy przykładają wagę do jakości produkowanych basenów.

Na jaki basen ogrodowy dla dziecka się zdecydować?

Jak już wspomnieliśmy – wiele zależy od wieku dziecka.

  • Basen dmuchany – to propozycja dla najmłodszych dzieci. W dmuchanym baseniku mogą się pluskać już niemowlęta. Ściany takiego baseniku są trwałe, a jednocześnie miękkie. Poza tym basenik jest łatwy w przechowywaniu. Można go złożyć i zabrać wszędzie ze sobą.
  • Basen rozporowy – jeśli z jakichś powodów nie chcesz basenu na stelażu, to basen rozporowy będzie godnym zastępcą. Jest on wykonany z tworzywa PCV. Wpływająca do jego wnętrza woda rozpiera ścianki, co sprawia, że basen się rozkłada. Trzeba jedynie napompować górny kołnierz ścianek bocznych i można cieszyć się przyjemną kąpielą.
  • Basen stelażowy – moc wodnych atrakcji zapewni basen ogrodowy na stelażu. Tego rodzaju basen charakteryzuje się trwałością i stabilną konstrukcją, co uzyskano dzięki zastosowaniu stalowej ramy (stelażu). Można wybrać basen okrągły albo prostokątny, co pozwala idealnie dopasować go do rozmiarów i kształtu działki.

Jeśli jesteś rodzicem kilkorga dzieci w różnym wieku, to zdecyduj się na średniej wielkości basen rozporowy albo na stelażu. Dla niemowlęcia i malutkiego dziecka zawsze możesz jednak dokupić mały basen dmuchany; jest on odpowiednio tańszy, a zapewni najmłodszemu większy poziom bezpieczeństwa.