Jak wybrać najlepszy laptop do pracy zdalnej?

Charakter pracy a laptop

Podczas wyboru laptopa, służącego do pracy zdalnej miej na uwadze charakter wykonywanej pracy. Jeżeli pracujesz na specjalistycznym oprogramowaniu ważna będzie wydajność komputera – w tym wypadku powinieneś zwrócić uwagę na rodzaj i liczbę dysków w laptopie oraz ilość pamięci RAM. Osoby potrzebujące bardzo wydajnego komputera zainteresują się modelami, które posiadają w sobie zarówno dysk HDD jak i SSD – maksymalizuje to wydajność urządzenia. Najlepiej jest wybierać modele, których RAM przekracza 8GB.

Jeżeli pracujesz na programach graficznych bądź innych programach do obróbki multimediów warto jest zwrócić uwagę na laptopy posiadające wysoką rozdzielczość ekranu oraz porządną kartę graficzną. Warto zwrócić uwagę na modele zawierające w sobie karty NVIDIA, które są droższym rozwiązaniem o bardzo wysokiej jakości, bądź Intel Arc/Xe – które są nieco tańsze, jednak nie pozostawiają wiele do życzenia.

Również procesor ma duże znaczenie w wydajności komputera – najlepiej jest skupić się na modelach z nowszymi procesorami, takimi jak Intel Core 9 czy 7.

Jeżeli regularnie odbywasz konferencje zwróć uwagę na to czy laptop posiada wbudowaną kamerę oraz na rodzaj wbudowanego mikrofonu.

Miejsce pracy

Również miejsce, z którego będziesz pracować odgrywa dużą role w wyborze laptopa. Jeżeli pracujesz z zacisza domowego i masz stały dostęp do gniazdka, to praktycznie każdy laptop się nada – o ile spełnia wymagania co do pracy. Jeżeli jednak w trakcie pracy podróżujesz warto jest wybrać model, który charakteryzuje się długą wytrzymałością baterii – pozwoli to na ograniczenie przerw na ładowanie urządzenia. Dla osób, które nie cierpią pracować w pozycji siedzącej odpowiednie będą laptopy z elastycznymi zawiasami – takie jak modele Lenovo Yoga.

Przeznaczenie komputera poza pracą

Laptop do pracy kupiony we własnym zakresie często służy nam również do czynności niepracowniczych. Dlatego zastanów się do czego poza pracą chcesz używać laptopa.

Dla osób, które uwielbiają filmy ważny będzie dobry system dźwiękowy oraz odpowiednia rozdzielczość ekranu.

Z kolei dla osób, które są pasjonatami gier komputerowych istotne będą: odpowiednia karta graficzna oraz procesor.

Wybór komputera może nastręczyć wiele problemów – ceny urządzeń wahają się, należy jednak pamiętać, że zazwyczaj u zaufanych producentów wraz z ceną idzie jakość. Jeżeli nie jesteś pewien jaki laptop będzie dla Ciebie odpowiedni wybierz się na zakupy stacjonarne do profesjonalnego sklepu, gdzie doświadczeni sprzedawcy doradzą Ci co do modelu i marki. Również na stronie wybieramlaptopa.pl możesz sprawdzić, który laptop będzie dla Ciebie odpowiedni pod względem parametrów jak i wygody użytkowania.