Jak wybrać biuro nieruchomości?

Niezbyt dobrym pomysłem byłoby wybranie się do pierwszego lepszego biura nieruchomości i skorzystanie z jego usług, bez wcześniejszego sprawdzenia firmy i porównania jej z innymi dostępnymi na rynku usługodawcami. Pośredników nie brakuje, ale zanim zdecydujemy się na współpracę z konkretnym, trzeba dobrze przemyśleć swoją decyzje, wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Chodzi tutaj przede wszystkim o opinie na temat danej agencji, jej doświadczenie, kwalifikacje pracowników, ubezpieczenie, licencje i zakres świadczonych usług. Nie można też zapomnieć o skuteczności działania biura nieruchomości.

To ma znaczenie przy wyborze bura nieruchomości

Umowę z pośrednikiem nieruchomości można podpisać bardzo szybko i łatwo, ale nie należy tego robić zbyt pochopnie, bez dokładnego sprawdzenia potencjalnego usługodawcy. Może okazać się, że inny zaoferuje nam korzystniejsze warunki i lepszą współpracę. Obecnie bez trudu zapoznamy się z opiniami na temat poszczególnych agencji nieruchomości, gdyż można znaleźć je w Internecie. Warto tam zajrzeć, aby ustrzec się przed nieuczciwą czy po prostu nieskuteczną firmą. Odwiedzić powinno się także witrynę internetową usługodawcy, gdzie powinny być zaprezentowane referencje od jego klientów. Pomocne są też portale społecznościowe typu Facebook czy Google+. Znaczenie ma doświadczenie biura nieruchomości, to jak długo już działa w swojej branży. Większe doświadczenie przekłada się na lepszą znajomość jej specyfiki.

Wybierając biuro nieruchomości, nie można zapomnieć o sprawdzeniu ubezpieczenia i licencji. Renomowana agencja dysonuje stosownymi dokumentami, które zapewniają klientowi bezpieczeństwo, chronią jego interesy. Nawet najlepszym może zdarzyć się pomyłka, a dzięki ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej klient będzie chroniony i mógł dochodzić swoich praw. Bez tego trudno byłoby o uzyskanie odszkodowania za poniesione straty z nieswojej winy. Kolejną kwestią będzie zakres świadczonych usług, co może w mniejszym lub większym stopniu różnić się w zależności od agencji. Należy dopytać o to, czym dokładnie zajmuje się w imieniu klienta usługodawca. Znaczenie będzie miała skuteczność działania agencji, czyli efektywność realizowanych przez nią poprzednich transakcji. Dobre referencje mówią same za siebie.

Artykuł powstał we współpracy z MAXON – Biuro nieruchomości