Jak usprawnić tankowanie na stacjach BP?

Właściciele przedsiębiorstw, którzy dysponują samochodami firmowymi, muszą zadbać o szereg aspektów związanych m.in. z eksploatacją auta, przeglądami technicznymi czy opłatami administracyjnymi. Inną ważną, choć kłopotliwą, kwestią, pochłaniająca dodatkowy czas, jest tankowanie pojazdów służbowych oraz rozliczanie zakupów paliwowych. Istnieją sposoby, ułatwiające pracę zarówno pracownikom, jak i pracodawcy, a dodatkowo pozwalające zaoszczędzić cenne minuty. Takim rozwiązaniem są karty flotowe BP, które umożliwiają przeprowadzanie transakcji bez użycia gotówki, a także generowanie zbiorczych dokumentów zakupu.

Jak działają karty flotowe BP?

Karty flotowe BP działają na zasadzie kart przedpłaconych, inaczej pre paid. Właściciel zasila taką kartę na dowolnie wybraną kwotę, dzięki czemu pracownik może się nią posługiwać, płacąc za zakupy na stacjach benzynowych.

Jej posiadacze, po zatankowaniu auta, nie muszą każdorazowo prosić o dokumenty, potwierdzające dokonanie płatności. Dzięki kartom paliwowym BP faktury VAT i paragony nie będą już potrzebne. Wszelkie transakcje, dokonywane za pomocą karty, są zapisywane w systemie, a następnie prezentowane na jednej fakturze zbiorczej wraz ze specyfiką zakupu (np. nazwą zakupionych produktów czy ilością paliwa, z ceną netto oraz brutto).

Jak uzyskać kartę paliwową BP?

Procedura związana z założeniem karty paliwowej BP jest bardzo prosta, a do jej dopełnienia potrzeba zaledwie kilku minut. Do wypełnienia wniosku wystarczą dane rejestrowe firmy:

  • numer NIP,
  • numer REGON,
  • odpis KRS lub CEiDG – w zależności od tego, jaką formę prawną ma firma.

Po zatwierdzeniu wniosku, karty paliwowe BP są przesyłane do Klienta drogą pocztową, zwykle w ciągu 10 dni roboczych. Co istotne, do wyrobienia karty paliwowej nie jest wymagany żaden depozyt, gwarancja bezpieczeństwa ani inne zaświadczenia o charakterze finansowym.

Dlaczego warto założyć kartę paliwową BP?

Karta paliwowa BP (https://www.flotex.pl/karty-paliwowe/) przynosi przedsiębiorcom szereg korzyści. Z jej pomocą mogą oni tankować paliwo w niższej cenie, a także korzystać z dodatkowych udogodnień. Jednym z nich jest usługa “mapa cen”, umożliwiająca sprawdzenie, jak kształtują się ceny na poszczególnych stacjach, na których tankowali Klienci FLOTEX POLSKA. Weryfikacja cen przed tankowaniem pozwala wybrać stację, posiadającą najkorzystniejszą ofertę, co wiąże się ze sporą oszczędnością. Kolejną zaletą posiadania karty flotowej jest duża wygoda – cała dokumentacja finansowa zostaje zebrana w jednym miejscu, na fakturze zbiorczej. Dzięki temu mamy pewność, że każda transakcja zostanie uwzględniona przez Dział księgowy, dokonujący rozliczeń.