Jak szybko i łatwo pozyskać środki na finansowanie firmy?

Twoja firma często narażona jest na zatory finansowe, które naruszają jej płynność? W takim przypadku warto pomyśleć o dodatkowym finansowaniu, które da szybki dostęp do gotówki na codzienne wydatki. Jakie metody finansowania są dostępne szybko i łatwo, również dla mniejszych firm?

Pożyczki i kredyty bankowe dla firm

Przedsiębiorcy w wielu branżach bardzo często posiłkują się w swojej działalności pożyczkami i kredytami. Umożliwiają one otrzymanie środków na różne cele, zarówno na pokrycie regularnych zobowiązań, jak i na większe wydatki związane z inwestycjami. Jak pozyskać środki na finansowanie firm tym sposobem?

Obecnie banki oferują swoim klientom biznesowym szeroką gamę metod finansowania, między innymi są to kredyty obrotowe dla firm, z których można korzystać w rachunku, karty kredytowe, kredyty inwestycyjne, technologiczne, które można też otrzymać z dotacją.

Warto też wskazać, że banki umożliwiają otrzymanie pożyczek na start, które przeznaczone są dla nowo założonych firm potrzebujących dodatkowych środków na rozwój działalności.

O pożyczki i kredyty firmowe można ubiegać się obecnie również przez internet, więc wizyta w placówce nie jest wtedy konieczna.

Faktoring dla firm

Szybkim sposobem na poprawę firmowych finansów jest faktoring, który polega na finansowaniu faktur – https://finea.pl/oferta/. W ramach tej usługi przedsiębiorca może otrzymać środki z wystawionej faktury nawet w ciągu doby, również w sytuacji, gdy na fakturze znajduje się wydłużony termin zapłaty.

W przypadku faktoringu podział przedsiębiorstw ze względu na wielkość nie ma obecnie znaczenia, ponieważ jest to usługa dostępna zarówno dla mikro, małych i średnich firm, jak i dla dużych graczy branżowych.

Faktoring więc natychmiastowy dostęp do środków i redukuje ryzyko niewypłacalności w przypadku braku terminowej zapłaty faktury przez klienta. Warto wskazać, że dostępne są również usługi faktoringu z ubezpieczeniem należności – bez regresu, które znoszą z przedsiębiorcy ryzyko niewypłacalności kontrahenta.

Leasing dla firm

W finansowaniu firm bardzo pomocne są również firmy leasingowe. Leasing umożliwia przedsiębiorcy na korzystanie z konkretnego wyposażenia w ramach płatności regularnych rat. Gdy umowa leasingu zakończy się, sprzęt można oddać lub wykupić.

Najczęściej leasing używany jest w przypadku pozyskania samochodów firmowych, natomiast może być one też wykorzystany do sfinansowania innych wydatków – mebli, maszyn potrzebnych do działalności.

Z leasingu można również korzystać wtedy, gdy prowadzi się mikro firmę oraz wtedy, gdy firma ta została niedawno założona. Nie wymaga on też tak dużej zdolności kredytowej jak w przypadku kredytów i pożyczek firmowych.