Jak stosować Melanotan II?

Wbrew pozorom nie jest to bardzo trudne. Możesz to zrobić samodzielnie. Poniższa instrukcja w tym Ci pomoże. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, boisz się samemu zrobić zastrzyk, poproś kogoś o pomoc.

Krok I

W pierwszej kolejności musimy przygotować odpowiednio przygotować roztwór. W tym celu należy odkręcić nakrętkę buteleczki zawierającej Melanotan II.  Chusteczką z alkoholem przetrzyj górę fiolki. Chusteczkę wyrzuć, aby nie korzystać z niej drugi raz. Drugą chusteczką z alkoholem zdezynfekuj butelkę z wodą do iniekcji. Wyjmij strzykawkę z opakowania zabezpieczającego. Nałóż na nią igłę. Buteleczkę z wodą do iniekcji ustaw pionowo. Wbij igłę w fiolkę z wodą do iniekcji. Odciągając delikatnie ku górze tłoczek strzykawki, pobierz 1 ml lub 100 jednostek wody do iniekcji. Ostrożnie wyciągnij strzykawkę z wodą. Jeżeli masz mniejszą strzykawkę, np. 0,5 ml musisz powtórzyć czynność dwa razy. Igłę wbij w buteleczkę z MELANOTAN II i naciskając tłoczek w dół, przelej zawartość strzykawki do preparatu. Wyciągnij strzykawkę. Powstały roztwór dobrze wymieszaj. Tak powstałą mieszaninę umieść w lodówce. Strzykawkę wyrzuć. Pamiętaj o zabezpieczeniu igły.

Krok II

Teraz czas na aplikację MELANOTAN II. Przygotuj nową strzykawkę z igłą. Aby lepiej nabrać płynu, dobrze jest wyrównać ciśnienie w buteleczce z roztworem. W tym celu odciągnij maksymalnie tłoczek w strzykawce do góry. Taką strzykawkę wbij pionowo do buteleczki z płynem i wciśnij tłok na dół. Następnie nie wyciągając strzykawki, obróć fiolkę do góry nogami, aby strzykawka znalazła się na dole. Pomału pobierz 1 jednostkę przygotowanego roztworu MELANOTANU II i delikatnie wyciągnij strzykawkę.

Krok III

Czas wstrzyknąć MELANOTAN II. Najczęściej miejscem wstrzyknięcia jest okolica pępka. Około 4 cm w bok (obojętnie w którą stronę) od pępka przetrzyj mięsień chusteczką zwilżoną alkoholem. Złap ten kawałek brzucha między dwa palce (kciuk i wskazujący). Strzykawkę w drugiej ręce ustaw pod kątem prostym do ciała. Szybkim, zdecydowanym ruchem wbij igłę w mięsień i wypuść za pomocą tłoczka zawartość strzykawki. Po aplikacji wyjmij igłę ze strzykawką i miejsce ukłucia zdezynfekuj chusteczką z alkoholem. Jeśli z miejsca ukłucia leci krew, przytrzymaj chusteczkę do zatamowania krwawienia.

Dawka MELANOTAN II została podana. Już niedługo od aplikacji twoja skóra nabierze pięknego koloru. Pamiętaj, aby zawsze używać strzykawek i igieł jednorazowych. Po aplikacji należy je wyrzucić. Zachowaj też ostrożność i zabezpiecz igłę, aby nikt się nią nie ukuł.