Jak sprawdzić czy przez okna PCV wycieka ciepło?

Nieszczelność okien to uciążliwy problem, który szczególnie daje się we znaki w sezonie jesienno-zimowym. Gdy za oknem jest zimno i wieje silny wiatr domownicy odczuwają duży dyskomfort, co wpływa negatywnie na codzienne funkcjonowanie. Zimno w mieszkaniu powoduje straty energetyczne, co przyczynia się do zwiększania kosztów ogrzewania i może być przyczyną różnych dolegliwości zdrowotnych. Jak sprawdzić czy przez okna PCV wycieka ciepło? I jak temu zaradzić? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Nieszczelne okno z PCV – jak je sprawdzić?

Aby sprawdzić szczelność okien wystarczy wykonać prosty test, a mianowicie trzeba przesunąć dłonią przy styku skrzydła z okna Chojnice z ramą. Jeśli odczujemy przepływ zimnego powietrza to znaczy, że okna są nieszczelne. Innym sposobem na sprawdzenie czy okna są dobrze wyregulowane jest posłużenie się kartką papieru. Wystarczy włożyć kartkę pomiędzy ościeżnicę i skrzydło okienne i zamknąć okno. Jeśli papier wychodzi bez trudu to znaczy, że okno jest nieszczelne. Najczęściej oznacza to uszkodzenie uszczelek, które mogą być wygięte lub zdeformowane i należy je wymienić. Odczuwalne zimno od okna może oznaczać także wadliwy montaż i należy dokonać regulacji stolarki okiennej.

Co może jeszcze wpłynąć na wyciek ciepła z domu?

Przyczyną mogą być nie tylko uszkodzone uszczelki, również okucia mogą ulec rozregulowaniu. Powodem dla którego wpada do domu chłodne powietrze często jest także opadanie skrzydeł okiennych, co w konsekwencji prowadzi do trudności z zamykaniem. Czasami klamka może się nie zatrzaskiwać, a to może skutkować powiewami nieprzyjemnego zimna. Przyczyn nieszczelności okien może być zatem wiele i czasami użytkownik nie jest pewien jakie jest źródło wycieku ciepła. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która zlikwiduje przyczynę nieszczelności.

Okna Chojnice – zlikwiduj problem nieszczelności

Serwis Ola Kaliska oferuje opiekę serwisową swoim klientom w ramach którego zajmie się likwidacją wszelkich usterek, powodujących wyciek ciepła z domu. Oferujemy wykonanie szeregu czynności, mających na celu zwiększenie izolacji termicznej okien z PCV, takich jak błędy montażowe, modyfikacje, naprawy, ulepszenia, które zlikwidują problem nieszczelności. Nasi doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy dokonają profesjonalnego przeglądu stolarki okiennej i stosownych napraw, mających na celu przywrócenie szczelności okien. Dzięki temu zostanie utrzymana właściwa izolacja termiczna w Twoim mieszkaniu, a okna zapewnią utrzymanie stałej temperatury.