Jak przytulnie zaaranżować łazienkę?

Aranżacja łazienki, jak i każdego pomieszczenia sprawia, iż staje się ono przytulnym kącikiem, w którym miło spędza się czas. Ramki, kolorowe ręczniki czy chodniki łazienkowe sprawiają nadają łazience ciepłego i przytulnego wyglądu. Na co warto zwrócić uwagę podczas dekoracji tego pomieszczenia?

Akcesoria łazienkowe, które nadają jej swój własny klimat

Dekoracje ścienne mogą być kupione lub zrobione własnoręcznie. Są one zazwyczaj uzupełnieniem aranżacji wnętrza – szczególnie jeśli są one spójne, na przykład z płytkami ściennymi. Mogą one nawiązywać formą, stylem lub kolorystyką do wystroju. Istotne jest jednak, aby ich ilość i rozmieszczenie były wyważone.

Niepowtarzalnym dodatkiem do wnętrza są akcesoria tworzące w tym miejscu pewien klimat. Dotyczy to zarówno pomieszczeń kojarzących się ze strefą relaksu, jak i jako uzupełnienie przestrzeni codziennej toalety. Popularnością cieszą się również dekoracje świetlne typu cotton balls lubiane i znane z innych części domu – w łazience także doskonale się odnajdują. Dość powszechne stały się również najróżniejsze napisy. Od sentencji adekwatnej do danego miejsca czy sytuacji, przez wzniosłe motta, aż po tak zwianą typografię, która łączy sztukę przestrzennego rozmieszczania liter wchodzących w skład pewnego wzoru (np. napisy love, które tworzą kształt serca).

Kwiaty w łazience

Bardzo trafionym akcentem i kolorystycznym i dekoracyjnym są kwiaty. Ich obecność sprawia, iż we wnętrzu danego pomieszczenia człowiek od razu czuje się lepiej. Mogą one być kwiatami ciętymi, a także tymi doniczkowymi, zielonymi lub kwitnącymi. Nie bez znaczenia jest również sposób w jaki są one prezentowane. Modne wazony, doniczki oraz całe kompozycje ożywią aranżację.

Lustra i ich ramy

 Ponadto doskonałym sposobem na zwrócenie uwagi jest zadbanie o detale w ramie luster. Kunsztowne, finezyjne lub wręcz przeciwnie surowe, wizualnie przypominające stare czasy, dodające wrażenie odzysku ramy nadają wnętrzu klimat i styl.

Same lustra również posiadają wielką moc w kwestii dekorowania ścian. Różna wielkość, sposób rozmieszczenia, ciekawy kształt zwierciadeł również mają za zadanie zamienić nudną ścianę w swoistą galerię oraz skutecznie przykuć wzrok.

Zainwestowanie w funkcjonalne dodatki do łazienki również może dodać jej nieco charakteru i praktyczności. Często wykorzystywane są wieszaki, które mogą być akcesoriami ukierunkowanymi na nasze zainteresowania czy pasje.