Jak powinno przebiegać profesjonalne sprzątanie szpitala?

Szpitale, przychodnie i inne placówki medyczne wymagają utrzymywania ścisłego reżimu higienicznego. Sprzątanie tego typu miejsc powinno obejmować nie tylko odświeżanie nawierzchni oraz pranie tapicerek, ale także dezynfekcję. Ze względu na specyficzne potrzeby, szpitale i przychodnie najczęściej korzystają ze specjalistycznych firm sprzątających, które znają się na rzeczy.

Gdzie znaleźć dobrą firmę sprzątającą szpitale?

Jeśli chcemy poszukać specjalistycznej firmy do sprzątania szpitala w Warszawie, powinniśmy skierować swoje kroki do Sieci, gdzie znajduje się sporo ogłoszeń specjalistów posiadających doświadczenie w tego typu pracy. Szukając odpowiedzialnych fachowców, którzy bieda wykonywali swoją pracę porządnie nawet poza okiem kamer i realnie będą dbali o sterylność, możemy zasięgnąć języka u znajomych. Zaprzyjaźnione placówki medyczne w większości mają wypracowane dobre kontakty z niezawodnymi usługobiorcami na sprzątanie.

Jak wygląda profesjonalne sprzątanie szpitala?

Szpital to miejsce, w którym mamy do czynienia ze specyficznym nagromadzeniem zarazków na małej powierzchni. Do przychodni przychodzą pacjenci cierpiący na rozmaite dolegliwości – w tym zakaźne. Dodatkowo, na oddziałach znajdują się pacjenci, którzy nie są w stanie zachować należytej higieny. Ponadto, w szpitalu odbywają się zabiegi, które są kolejnym źródłem drobnoustrojów, które wędrują po pomieszczeniach. Tutaj więc sprzątanie powinno odbywać się rzetelnie, a środki czystości używane do sprzątania muszą być zgoła inne niż te, których używamy na co dzień w domach, biurach, czy w punktach handlowych.

Zakres obowiązków specjalistycznej firmy sprzątającej szpital

Sprzątanie szpitali i placówek medycznych podlega ścisłym regułom. Istotne jest nie tylko stosownie konkretnych środków chemicznych, które uporają się z najsilniejszymi bakteriami, ale też zachowanie odpowiedniej kolejności sprzątania. Konieczne jest także zachowanie określonych zasad dotyczących utylizowania odpadów. Z tego powodu, specjalistyczne firmy sprzątające szpitale szkolą swoich pracowników w zakresie wiedzy na temat środków chemicznych oraz w zakresie BHP. Większość firm tego typu w swoich obowiązkach ma nie tylko dbanie o czystość sal operacyjnych, poczekalni i poszczególnych gabinetów lekarskich oraz sal, na których leżą chorzy. Dodatkowo, można umówić się z firmą sprzątającą na dbanie o teren znajdujący się wokół budynku. Jest to zwykle czyszczenie chodników znajdujących się przed wejściem oraz dbanie o zieleń.