Jak powinien wyglądać strój galowy?

Obecne zakończenie roku, to już nie to samo co jeszcze kilka lat temu. Wtedy, każdy wiedział jak wygląda strój galowy – liczyła się nawet bielizna chłopięca i każdy, nawet najmniejszy dodatek. Niestety dziś wygląda to zupełnie inaczej.

Po co się ładnie ubierać

Skoro zakończenie roku szkolnego, to takie nic. Z zegarkiem w ręku można wyliczyć, że trwa jakieś dziesięć, do piętnastu minut. Bez uroczystego apelu. Bez wielkich emocji i wrażeń. Właściwie dzieciom kojarzy się z codziennym przyjściem do szkoły. Z jedyną różnicą wśród maluchów – że z rodzicami. Bo przecież na co dzień idą same.

No ale jest to jednak ważny dzień. I aby odczuć jego powagę, powinno się to dziecko odpowiednio ubrać. Odpowiednio, czyli na galowo.

Jak wygląda strój galowy?

Większość rodziców wydaje się chyba, że skoro teraz w modzie są trampki i poszarpane jeansy, to skoro ubiorą dziecko w czarne spodnie tego typu i białe tenisówki – już będzie na galowo. Żeby jeszcze chociaż dziecko dostało do tego zestawu białe, czy czarne skarpetki – przecież bielizna chłopięca czy dziewczęca też jest istotna w takim zestawieniu. Niestety rodzice często o tym zapominają.

Jak więc powinien wyglądać odpowiedni strój galowy? Najlepiej by było, gdyby chłopiec ubrał się w garnitur. Czyli spodnie na kant, koszula – oczywiście biała – do tego kamizelka lub od razu marynarka. Dziewczynka natomiast powinna założyć spodnie, albo spódniczkę – czarną, albo granatową. Do tego białą bluzeczka. Sukienka w odpowiednich kolorach także będzie idealna na tą okazję.

Ważne, by nie było zbyt pstrokato. Dziecko nie wybiera się przecież na piknik rodzinny, a na zakończenie roku szkolnego i kończy pewien życiowy etap, jednocześnie zaczynając drugi. Pozwólmy mu poczuć, jak bardzo ważna jest ta chwila. Niech uczy się od samego początku, że szkoła to nie żarty, że to od niej zależy jego przyszłość. No i dawajmy mu przykład. Jeśli idziesz z dzieckiem na zakończenie roku szkolnego, zaopatrz się w taki strój, by również pasował do danej okazji. Wtedy chłopiec chętnej ubierze się w białą koszulę, a dziewczynka wybierze sukienkę w odpowiednim kolorze.