Jak pielęgnować psa Labradora Retrievera?

Pielęgnacja własnego psa to bardzo ważna sprawa, dlatego też trzeba do tego odpowiednio podejść, aby czworonóg czuł się dobrze ze swoim właścicielem i nie groziło mu tym samym jakieś większe niebezpieczeństwo. Szczególną uwagę należy zachować, gdy posiada się psa rasy Labrador Retriever. Wtedy należy dbać nie tylko o wygląd tego psa, ale też o jego zdrowie i samopoczucie, które dla właściciela powinny być równie ważne.

Co ważne nie można przesadzać z karmieniem takich psów, które mają duży apetyt i chętnie zjadłyby wszystko, co by się im wrzuciło do miski. Tak nie można absolutnie robić, dlatego w takiej sytuacji trzeba racjonalnie planować dokarmianie psa. Porcja psiej karmy powinna być zrównoważona, nie powinno być jej ani zbyt mało, ani zbyt dużo. Oczywiście czasami Labrador będzie niepocieszony ilością karmy znajdującej się w misce, ale nie można ulegać jego żądaniom o większą ilość jedzenia, bo źle może się to dla niego skończyć.

Duża dawka uczucia i kupno zabawek

Labradory bardzo kochają swoich właścicieli, dlatego powinno się im okazywać jak największą ilość uczuć. Oprócz tego oczywiście trzeba je głaskać, mówić do nich czule, wtedy czują się kochane oraz docenione. Nie można też zapomnieć o kupnie zabawek, tak aby Labrador Retriever mógł coś pogryźć, czymś się zająć, gdy jego właściciel jest np. zajęty przygotowywaniem obiadu lub zabawą z dzieckiem. Warto też przygotować psu miejsce do spania, nie może on spać w łóżku z właścicielami, dlatego warto przygotować mu legowisko blisko łóżka, aby nie czuł się on odtrącony. Takie psy posiadają też spore umiejętności, dlatego warto je szkolić, a na pewno da to spodziewane efekty.

Dbanie o zdrowie

Labradorom powinno kupić się specjalne kości, w których zawarte są liczne sole mineralne oraz witaminy. Wtedy też będą one dostarczane w odpowiednich ilościach do organizmu psa. Zadba się w ten sposób o zęby własnego pupila. Ważne jest też to, aby sprawdzać stan uszu u Labradorów, ponieważ często da się u tej rasy zauważyć problemy z infekcjami usznymi. Trzeba je regularnie czyścić, stosować odpowiednie środki, dzięki czemu zadba się o zdrowie swojego pupila, który będzie mógł się tym samym rozwijać w pełni prawidłowo. Należy dbać też o jego sierść, regularnie go czesać, ale też kąpać, więc jak widać wyraźnie pracy przy takim psie jest dużo, ale na pewno będzie on za to bardzo wdzięczny i odwdzięczy się właścicielowi miłością. Nie można zapomnieć o żadnej z czynności opisywanych wyżej, aby Labrador dobrze czuł się w danym domu.

Jeżeli sam nie masz czasu na pielęgnacje swojego psa możesz zwrócić się do specjalistycznego salonu psiej urody lub osób który wykona za Ciebie wszystkie wyżej wymienione czynności. Osobą, która zajmuje się pielęgnacją psów jest Pani Basia. Zerknij na jej ofertę pod linkiem – pielęgnacja psów w Krakowie.

Wydawnictwo Mireki – nasza opinia – przeczytaj.