Jak najtaniej wysłać paczkę do Niemiec?

Wysyłanie i odbieranie paczek międzynarodowych jest dzisiaj łatwiejsze niż kiedykolwiek. Zwłaszcza jeśli chodzi o paczki, które wysyłane są między krajami Unii Europejskiej. Jednakże łatwe nie oznacza jeszcze tanie. Nie da się ukryć, że podniesienie cen przez Pocztę Polską, która do tej pory była najczęściej wykorzystywanym operatorem przesyłek sprawiło, że wiele osób szuka innego sposoby wysłania paczki. Jak najtaniej wysłać paczkę do Niemiec?

Standardowa paczka pocztowa

Zwykła paczka pocztowa to pierwsza myśl każdej osoby, która ma taką przesyłkę do Niemiec nadać. Jednak zawsze warto najpierw sprawdzić ceny. Okazuje się, że paczka o wadze do 1 kg, czyli dość lekka i mała kosztuje aż 52 złote!  Z kolei cięższa paczka, w której można zdecydowanie więcej wysłać o wadze do 6 kg to koszt aż 82 złotych. Ponadto nadając takie paczki trzeba ściśle przestrzegać wymiarów paczki oraz nie można przekroczyć wagi nadawanej paczki, ponieważ wtedy cena rośnie. Może to być dobre rozwiązanie tylko, jeśli chcemy wysłać paczkę jednorazowo. Choć podane ceny za małe paczki i tak są dość wysokie. Czy da się znaleźć tańsze oferty? A co z firmami, które wysyłają dużo paczek do Niemiec?

Tania przesyłka kurierska

Jeszcze kilka lat temu przesyłki kurierskie kojarzyły się tylko z tymi nadawanymi przez firmy. Obecnie każda osoba może sama nadać taką przesyłkę za pośrednictwem strony internetowej wybranej grupy kurierskiej lub pośrednika, który zbiera oferty wielu firm przewozowych. Ale trzeba bardzo dobrze przeczytać szczegóły oferty, ponieważ nie każda będzie dotyczyć osoby indywidualnej. Zwykle paczki wysyłane jednorazowo są droższe, niż paczki, które wysyłane są przez firmy w dużych ilościach. Nie mniej można znaleźć oferty najtańszych kurierów gdzie wysłanie paczki przez osobę indywidualną o wadze do 5 kg, kosztuje 47 złotych. W porównaniu do ceny poczty polskiej i tak się to opłaca.

Firmy, które wysyłają codziennie wiele przesyłek mogą liczyć na duże zniżki. O ile spełnią normy ilościowe, ponieważ to od zadeklarowanej ilości dziennie wysyłanych przesyłek do Niemiec zależeć będzie cena za paczkę. Tutaj można znaleźć bardzo różne ceny. Od deklaracji wysyłania jednej paczki dziennie, po ponad 250 paczek dziennie lub w innym wyznaczonym okresie. Oczywiście im więcej paczek, tym niższa cena za paczkę. W wypadku przesyłek firmowych ceny zaczynają się od 25 złotych netto za paczkę o wadze do 5 kg.

Przewóz prywatny

Niektóre firmy przewozowe kursujące z Polski do Niemiec mogą też za opłatą zabrać paczkę. Odbiór paczki musi nastąpić w mieście, do którego taki przewóz kursuje. Zatem nie dla wszystkich jest to odpowiednia opcja. Warto jednak zauważyć, że paczka może dotrzeć dosłownie na drugi dzień od nadania, ponieważ takie przewozy zwykle w kilkanaście godzin przejeżdżają swoją trasę.