Jak dbać o zęby w domu? Te produkty warto mieć w łazience!

Nie tylko zwykła szczoteczka, nitka i pasta do zębów – dzisiaj w sklepach można znaleźć wiele produktów, dzięki którym dbanie o zęby jest nie tylko prostsze, ale również skuteczniejsze. Jakie z nich warto mieć pod ręką?

Nowoczesna szczoteczka do zębów – elektryczna lub soniczna

Badania naukowe potwierdzają, że korzystanie ze szczoteczki elektrycznej i sonicznej pozwala na jeszcze dokładniejsze czyszczenie zębów w porównaniu do zwykłej szczoteczki.

Elektryczne szczoteczki do zębów wykonujące ruchy obrotowe i pulsacyjne oraz szczoteczki soniczne z ruchem wibracyjnym efektywniej odrywają zanieczyszczenia z zębów, docierają do trudno dostępnych miejsc i masują dziąsła.

Nowoczesne szczoteczki mogą też zaoferować dodatkowe funkcje, na przykład odmierzanie czasu mycia, różne programy do czyszczenia zębów, a nawet ocenę jego jakości.

Irygator do zębów – alternatywa dla nitki i szczoteczek międzyzębowych

Podczas czyszczenia zębów warto pamiętać o przestrzeniach między nimi. Można czyścić je za pomocą nitki lub małych szczoteczek, ale także z użyciem urządzenia jak irygator. Jak dbać o zęby z irygatorem?

Urządzenie to natryskuje cienki, regulowany strumień wody, który pozwala na efektywne wypłukiwanie zanieczyszczeń, a także masuje dziąsła. Jego stosowanie jest również bardzo wygodne.

Płyn do płukania ust – pomocny w profilaktyce i leczeniu

Warto regularnie używać płynu do płukania ust, najlepiej bez alkoholu i z dobroczynnymi składnikami jak wyciągi z roślin.

Płyn do płukania jamy ustnej pokrywa jej wnętrze składnikami, które redukują ryzyko pojawiania się próchnicy, odświeżają oddech, a także pomagają w regeneracji tkanek, na przykład przy schorzeniach dziąseł, aftach.

Sprawdzony dentysta Gliwice centrum – pamiętaj również o regularnych wizytach kontrolnych w gabinecie stomatologicznym raz na pół roku!