Jak dbać o skórę twarzy?

Skóra na twarzy jest bardzo delikatna, szczególnie pod oczami. Jeśli nie zadba się należycie o jej kondycję, to można spodziewać się o wiele szybszych efektów starzenia. Naskórek będzie wiotczał, stanie się mało sprężysty, może też się łuszczyć. Dobór odpowiednich rodzajów preparatów do typu swojej cery to kluczowa sprawa.

Peeling do twarzy

Jest ich naprawdę wiele, dlatego zanim zaczniemy je stosować, warto trochę poczytać na ten temat. Dobre peelingi do twarzy pomagają nie tylko ją odpowiednio oczyścić i odżywić, ale tez idealnie wygładzają i nawadniają. Martwy naskórek zostaje szybko usunięty, a skóra gotowa jest do przyjęcia kolejnych preparatów pielęgnacyjnych. Za jego pomocą można również usunąć przebarwienia, które niepotrzebnie szpecą skórę. Oczywiście, aby takie działanie było możliwe, należy wybrać dobrej jakości peeling do twarzy i dobrać go odpowiednio do swojej cery. Inny peeling będzie potrzebny do cery suchej, a inny do cery mieszanej. Delikatna skóra, szczególnie ze skłonnością do trądziku nie potrzebuje ciągłego peelingowania. Natomiast do skóry suchej można stosować peeling do twarzy nawet każdego dnia, ale tylko taki, który jest bardzo delikatny, np. dobrym wyborem będą enzymy złuszczające.

Maseczka do twarzy

Maseczki są różne i warto je stosować ze względu na wysokie skoncentrowanie składników aktywnych w niej zawartych. Wnikają głębiej w skórę niż krem pielęgnacyjny, dokładnie ją nawilżają, oczyszczą i nawodnią. Zależnie od tego, jaką maseczkę wybierzesz, takie będą efekty jej stosowania. Niektóre działają kompleksowo, inne są przeznaczone wyłącznie do jednego zadania, np. regeneracji. Grunt, to dopasować tego typu kosmetyk do swojej cery, aby kuracja była optymalna i długotrwała. Musisz też pamiętać, że jednorazowe stosowanie maseczki, czy kilka razy w roku, nie wystarczy. Aby efekty utrzymały się dłużej, nakłada się je często, najlepiej łącząc z innymi kosmetykami konkretnej firmy.

Najważniejsza jest konsekwencja w pielęgnacji skóry. Peeling do twarzy, maseczka, odpowiedni krem i serum mocno skoncentrowane, ale też szereg innych preparatów pozwoli ci zadbać kompleksowo o cerę i zachować ją w zdrowym wyglądzie jak najdłużej.