Internetowy skup książek online – czy się opłaca i jak działa?

Chyba w każdym domu można znaleźć niepotrzebne książki. Powodów tego stanu rzeczy jest kilka – od awersji do czytania po posiadanie zbyt bogatej jak na warunki domowe biblioteki i chęć zakupu kolejnych pozycji. Wtedy z pomocą przychodzą platformy oferujące sprzedaż książek przez internet.

Jakie tytuły można sprzedać?

Ilość tytułów poszukiwanych przez kupujących jest naprawdę bogata. W związku z zainteresowaniem potencjalnych klientów, sprzedać można praktycznie wszystko: książki naukowe, historyczne, literaturę piękną, obcojęzyczną czy przewodniki. Bardzo często poszukiwane są podręczniki szkolne, więc osoby, które dopiero skończyły edukację także mogą pozbyć się książek, z których na pewno nie będą już korzystać. Najważniejsze, aby rzeczy wystawione na sprzedaż były w dobrym stanie i zawierały wszystkie załączniki. Co ciekawe, na takich portalach można z łatwością sprzedać płyty winylowe i kompaktowe.

Jak wygląda sprzedaż? Ile można zarobić?

Podczas wystawiania książki na sprzedaż należy podać wszystkie dane potrzebne do identyfikacji tytułu. Przydatne będzie przesłanie zdjęcia, numerów ISBN lub zamieszczenie zwykłego opisu książki. Specjaliści zajmą się wyceną danego przedmiotu, do którego podejdą indywidualnie. Ustalenie satysfakcjonującej sprzedającego ceny jest pierwszym krokiem do wysłania przez skup kuriera, który bezpłatnie odbierze sprzedawane tytuły. Gdy ich stan zostanie pozytywnie zweryfikowany, osoba sprzedająca otrzyma pieniądze.

Zarobki zależą głównie od stanu książek i jej wartości na rynku wtórnym. Szczególnie w cenie są pozycje, które są bardzo dobrze utrzymane a wartość podnosi posiadanie kompletnej serii tytułów. Dobrą praktyką jest zgłoszenie każdego tytułu, ponieważ nigdy nie wiadomo, co kryje się na regale. Przeważnie sprzedający są mile zaskoczeni kwotą, jaką otrzymują za niepotrzebne książki.

Jakie są zalety sprzedaży książek w sieci?

Najważniejsze, że internetowy skup publikacji – Amicus* pozwala na pozbycie się wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Jednak niekiedy jest to czasochłonne zadanie, ponieważ wiele wysiłku zajmuje sporządzenie i wysyłka opisów. W zamian sprzedający dostaje fachową wycenę księgozbioru. Kolejnym plusem jest fakt, że taki rodzaj sprzedaży książek to jedyny możliwy sposób wysłania niechcianych książek dla mieszkańców niewielkich miejscowości, w których trudno znaleźć antykwariaty i inne miejsca, gdzie można sprzedać stare tytuły. W ten sposób łatwo zarobić dodatkową gotówkę bez wychodzenia z domu. Skorzystanie z oferty wirtualnego skupu pozwala na uporządkowanie przestrzeni życiowej oraz odzyskania części środków wydanych na książki. które w przekonaniu czytelnika okazały się bardzo słabe.

*UWAGA WAŻNE! Nie wyceniamy książek online! Zlecenia realizujemy na terenie Warszawy i bliskich okolic.