Ile kosztuje wynajem lawety?

Każdemu może zdarzyć się awaria samochodu w trasie czy stłuczka, podczas których dalsza jazda jest niemożliwa. Nie każdy zna kogoś, kto mógłby samochód holować, zresztą nie zawsze jest to możliwe. Ratunkiem z sytuacji jest laweta, która odholuje samochód do mechanika lub na podwórko właściciela. Pomoc drogowa Lublin Warto wiedzieć, ile średnio zapłacimy za lawetę, chociaż cennik jest zawsze indywidualnie ustalany.

Wynajem lawety – od czego zależy cena?

Ostateczna cena lawety jest trudna do ustalenia, można podawać ją jedynie szacunkowo. Każda firma ma swój cennik i zazwyczaj usługa wyceniana jest indywidualnie. Na koszt lawety wpływa wiele czynników – między innymi miasto, odległość zdarzenia, stopień trudności zrealizowania zlecenia czy czas pracy. Na pewno wyższe ceny wyznaczają duże miasta – na terenie aglomeracji zapłacimy więcej niż w przypadku wynajmowania lawety w niewielkich miasteczkach. Najważniejszym czynnikiem kształtującym cenę jest odległość – zwykle dopłaca się za każdy przejechany przez lawetę kilometr. Jeśli auto ma być wyciągane z rowu czy z trudnodostępnej posesji to cena takiej usługi będzie znacznie wyższa niż w przypadku awarii na drodze. Pomoc drogowa Kraków – cennik różni się w zależności od wielkości lawety, jej wagi i ładowności.  transportu niewielkich pojazdów. Można również zamawiać lawetę o ładowności 2 ton lub 3 ton – im większa laweta, tym wyższa będzie cena za godzinę jej pracy. Bardzo często firmy zajmujące się wynajmowaniem lawet wyceniają swoją usługę dopiero po zakończeniu pracy. Szczególnie jeśli usługa nie jest typowa.

Ile kosztuje laweta?

Standardowy koszt wynajmu lawety powinien mieścić się w granicach 100-250 złotych. Na terenie miasta za „szybką’ usługę, czyli transport pojazdu z punktu A do punktu B będzie kosztować około 100 złotych. Jeśli laweta będzie musiała wyjechać poza granicę miasta, do podstawowej ceny doliczana jest stawka za każdy przejechany kilometr – zwykle jest to 1 – 2 złote. W przypadku posiadania stosownych uprawnień, możliwe jest wynajęcie samej lawety, bez kierowcy. Koszt takiej usługi to średnio 150 złotych za 4 godziny. Wynajęcie lawety na całą dobę może być tańsze i w takim przypadku klienci otrzymają zniżkę. Koszt usługi waha się wówczas w granicach 250 – 350 złotych. Możliwy jest również wynajem lawety na okres dłuższy niż doba, np. na tydzień lub miesiąc. Wówczas właściciele lawet indywidualnie ustalają warunki wynajmu z klientami. Zawsze jednak dłuższy czas wypożyczenia będzie się wiązał z otrzymaniem atrakcyjnej ceny.