Ile kosztuje 1kg makulatury w skupie?

Niekiedy w domach zalega stos makulatury, z którą domownicy nie za bardzo mają co zrobić. Oczywiście w takiej sytuacji można zdecydować się na sprzedanie takiej makulatury w skupach. Istnieje ich na terenie Polski bardzo dużo, a w ten sposób można pozwolić sobie na dodatkowy zarobek, chociaż na pewno nie będą to duże pieniądze. Moda na sprzedaż makulatury zdaje się minęła, chociaż nadal powstają punkty związane z jej skupem, jednak cennik nie jest dla nikogo oszałamiający. Za kilogram makulatury w dzisiejszych czasach można zarobić około 20-40 groszy, jeśli chodzi o papier, natomiast jeśli są to kartony to ceny są troszkę wyższe. Jak widać nie są to może duże kwoty, więc wszystko zależy głównie od tego, ile posiada się takiej makulatury na stanie oraz w jakiej miejscowości znajduje się konkretnie skup.

Analiza cenników skupów makulatury

Najlepszym rozwiązaniem w zaistniałej sytuacji będzie dokładna analiza cenników skupów makulatury. Z cennikami zapoznać można się dokładniej bez wychodzenia z domu, zwykle różnią się one o kilka groszy. Oczywiście przy większej ilości makulatury ma to kolosalną różnicę, więc warto dokładnie przewertować takie oferty, zanim posiadacz makulatury uda się do jakiegoś skupu. Często jednak domownicy mają do wyrzucenia różne książki, które ważą ponad kilogram. Wtedy też mając kilka takich książek, a do tego stos makulatury można myśleć o jakimś dobrym zarobku, chociaż zwykle decydują się na to osoby, które nie mają już co zrobić z makulaturą i decydują się na jej sprzedaż. Można ją też wyrzucić do specjalnych pojemników, które umieszczane są przed blokami i wieżowcami, jednak zdecydowanie lepszym pomysłem jest jej sprzedaż, w końcu kilka złotych do budżetu domowego zawsze może się przydać. Na stronie skupujemyksiazki.pl możesz sprawdzić ofertę jednego ze skupów makulatury z Warszawy.

Tendencja malejąca

W dzisiejszych czasach w większych miastach odnotowuje się tendencje malejącą, jeśli chodzi o ceny makulatury. Kiedyś można było liczyć nawet na 60 groszy za kilogram przy zwykłym papierze, a teraz trudno myśleć o takich cenach chyba, że jakiś skup makulatury w większym mieście zaproponuje takie ceny swoim klientom. Przed sprzedażą makulatury trzeba dokładnie przeanalizować rynek, w końcu chyba każdej osobie zależy na tym, aby sprzedać makulaturę po jak najwyższej cenie, a bez dokładnej analizy nie ma co o tym myśleć. Punktów skupu jest bardzo dużo, również w mniejszych miejscowościach, dlatego też nikt nie powinien mieć problemów z tym, aby sprzedać makulaturę, gdy zajdzie taka potrzeba. Najważniejsze jest jednak oczywiście to, aby dobrać odpowiedni skup do własnych potrzeb.

Opinia o Wydawnictwu Mireki – przeczytaj.