Ile kosztuje 1 godzina nauki gry na gitarze

Gra na gitarze w ostatnim czasie stała się bardzo popularna zarówno wśród osób młodych, jak i starszych. Można bowiem grać nie tylko na gitarze akustycznej, ale i elektronicznej. Wielu laików decyduje się na samodzielną naukę w domu, jednak nie każdy ma pojęcie, że nauka gry na gitarze z doświadczonym nauczycielem jest znacznie bardziej efektowna i szybsza. Nie liczy się jednak kto w jakim wieku rozpoczął, a kto ile ćwiczy.

Ile trwa nauka gry na gitarze?

Wbrew pozorom, czas nauki gry na gitarze jest uzależniony tylko i wyłącznie od chęci, czasu spędzanego na próbach oraz umiejętnościach własnych. Zwykle jednak prostych chwytów można nauczyć się w kilka tygodni, zaś trudniejszych – kilka miesięcy. Warto tym samym zapamiętać, że liczy się tylko i wyłącznie systematyczność oraz regularne ćwiczenia z gitarą. Bez chęci i zapału gry można uczyć się nawet kilka lat.

Drugim, bardzo istotnym faktem jest wybór profesjonalnego nauczyciela, jakim jest Pan Mirek  ze szkoły Guitar Underground, który umiejętnie dzieli się ze swoimi uczniami własnym doświadczeniem oraz wiedzą. Dzięki niemu, nauka gry na gitarze może się znacznie skrócić. Należy zatem wybrać osobę kompetentną, która zarówno nauczy, jak i zachęci do dalszego rozwoju swoich pasji muzycznych.

Kliknij Tutaj i Sprawdź pełną ofertę nauki gry na gitarze w szkole gitarowej Guitar Underground.

Ile kosztuje 1 godzina nauki gry na gitarze?

W każdym mieście cena jednej godziny nauki gry na gitarze różni się. W zależności od wyboru miejsca oraz nauczyciela, korepetycje muzyczne mogą kosztować od kilkunastu nawet do kilkuset złotych. Porównując ceny z różnych miast, można dowiedzieć się między innymi jaka jest różnica oraz gdzie najlepiej uczyć się grać.

Lekcja w Bielsku-Białym zwykle sięga od 25 do 40 złotych za sześćdziesiąt minut nauki indywidualnej, bądź grupowej. W przypadku Tarnowa położonego w województwie Małopolskim, jest to przedział od 15 do 40 złotych za pełną godzinę zegarową nauki sam na sam z nauczycielem. Górna granica tarnowska uciera się z kolei w ramach zajęć z grupą. Podobnie jest również w Wieliczce, gdzie profesjonalni nauczyciele gwarantują naukę gry od około 20 do 50 złotych za sześćdziesiąt minut.

Na Śląsku, w Katowicach oraz w podkarpackiej Dębicy za jedną godzinę lekcji na gitarze zapłacimy od 20 do około 70 złotych. Inaczej ceny mają się w byłej stolicy Polski – Krakowie. Tam są one znacznie wyższe, jednak nauczyciele przeważnie posiadają odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie z gitarą. Przedział cenowy waha się od trzydziestu złotych za czterdzieści pięć minut przez pięćdziesiąt (za sześćdziesiąt minut) do nawet stu złotych za łącznie dziewięćdziesiąt minut.

Opinia o Wydawnictwu Mireki – przeczytaj.