Ile kosztują noclegi w Beskidzie Niskim?

Wyprawa w region Beskidu Niskiego to marzenie wielu Polaków, ale też zagranicznych turystów. Warto jednak przed rezerwacją wyjazdu zobaczyć, jak wyglądają cenniki w tym regionie, aby mieć pewność tego, że daną rodzinę będzie stać na taki wyjazd. Jeśli chodzi o pensjonaty, są to dość luksusowe noclegi, odpowiednie zarówno dla par, jak i całych rodzin z dziećmi. Są one komfortowo wyposażone, dużą popularnością cieszą się głównie te, które zlokalizowane są w Wysowej-Zdrój. Za dwuosobowy pokój w takim pensjonacie trzeba będzie wydać około 75-90 złotych za dobę od osoby, oczywiście kwoty te mogą być nieco niższe, w zależności od rodzaju wyposażenia pokoju, ale też od lokalizacji pensjonatu. Zwykle w takich miejscach można poprosić o dostawkę dla dziecka, która nie powinna być zbyt kosztowna. Najczęściej jest to wydatek rzędu 30-40 złotych.

Gospodarstwa agroturystyczne

Ciekawym wyborem dla zainteresowanych turystów mogą okazać się również gospodarstwa agroturystyczne. Mają one w sobie wiele zalet. Przede wszystkim są stosunkowo tanie i na takich gospodarstwach nie brakuje atrakcji turystycznych, można tam zorganizować grilla, ognisko, nocną biesiadę, itp. Często na takich gospodarstwach można wynająć całe domki lub też pokoje rodzinne. Koszt w tym przypadku powinien opiewać w okolicach 70-80 złotych za dobę od osoby. Polecany w Beskidzie Niskim jest przede wszystkim ośrodek Wczasy pod Gruszą oferujący noclegi. Zlokalizowany jest w Bieczu, jest to piękna miejscowość, chociaż niezbyt duża, ale turyści na pewno będą potrafili się w niej doskonale odnaleźć. Bardzo ważne jest to, że w pobliżu takich gospodarstw najczęściej zlokalizowane są atrakcyjne trasy rowerowe, szlaki piesze, czy też trasy nordic walking, więc atrakcji turystom na pewno nie zabraknie.

Pokoje gościnne

Największą popularnością wśród młodych osób cieszą się oczywiście pokoje gościnne. Takie pokoje udostępniane są zwykle w drewnianych domach górskich, można wynająć pokój dla jednej osoby, dla dwóch, czy też dla większej liczby osób, w zależności od potrzeb turystów. Często dostępne do rezerwacji jest całe piętro, aby turyści mogli komfortowo korzystać z miejsca noclegowego. Taka opcja kosztuje zwykle 60-70 złotych od osoby za dobę, więc nie jest zbyt kosztowna. Bardziej wymagające osoby mogą zdecydować się oczywiście na wille, np. w Dębowcu. Wtedy też jednak trzeba przygotować się na wydatek około 100 złotych za dobę od osoby. Jak widać wszystko zależne jest od preferencji turystów, ale też od ich możliwości finansowych, więc warto sobie to wszystko dokładnie przekalkulować.