Ile kosztują najdroższe skarpetki na świecie?

Coraz bardziej popularne stają się kolorowe skarpetki, a także te w różne wzory oraz postacie z bajki. Skarpetki z paskami, ananasami, pszczołami czy nawet pizzą są już spotykane na co dzień i możemy je zauważyć na nogach wielu osób. Na początku jedynie dziewczyny pokochały nowoczesny styl kolorowych skarpetek, natomiast już teraz coraz więcej panów również zakłada na co dzień, jak również do pracy i na różne imprezy okolicznościowe świetnie prezentujące się kolorowe skarpetki z różnymi nadrukami.

Ile kosztują najdroższe skarpetki na świecie?

Jedna z najdroższych skarpetek na świecie zostały wyprodukowane z włosów peruwiańskiej wikunii, z której możemy uzyskać jedynie 1 L wełny. Skarpetki te są w kolorze brązowo złotym i przyglądając się im nie czujemy, aby one szczególnie się czymś wyróżniały. Jednak z powodu tego, że zostały wykonane z włosów ssaka z rodziny wielbłądowatych, to materiał jest niesamowicie delikatny, a tym samym nie może być również farbowany.

Niemiecka marka Falke stworzyła jedynie 10 par skarpetek wykonanych z tej wełny i są one dostępne tylko w jednym kolorze. Każda z par jest bardzo pięknie zapakowana w eleganckie pudełka i cena za parę wynosi aż 1,188 dolarów.

Mogłoby się wydawać, że 1000 dolarów za skarpetki to cena, na którą może sobie pozwolić tylko bogaty człowiek, ale jedna z brytyjskich firm Harrys of London postanowiła przebić tę cenę i doszukując się jeszcze lepszej jakości materiału znalazła nowozelandzkiego jelenia szlachetnego, z którego uzyskuje się jedynie 20 kg włókna rocznie. Materiał ten jest znacznie delikatniejszy od kaszmiru oraz lżejszy, a także ma szlachetne właściwości.

Skarpetki te mają kolor szary oraz posiadają oryginalny design. Cena, jaką musimy za nie zapłacić wynosi 1500 dolarów. Jeżeli ktoś ceni sobie oryginalność skarpetek, to z pewnością nie będzie dla niego problemów stanowiła cena, jaką jest ponad 4000 zł, ale niestety skarpetki te produkowane są najczęściej tylko dla klientów indywidualnych na specjalne zamówienie, więc jeżeli marzymy o takich to musimy skontaktować się bezpośrednio z firmą produkującą takie skarpetki i dokonać zamówienia. Czasami będziemy musieli poczekać na nie kilka miesięcy czy nawet cały rok.

Istnieją także specjalne skarpetki dla kobiet, które zostały wykonane z białego i cienkiego materiału i zostały pokryte monogramem. Dodatkowo ozdobione zostały połyskującymi kryształkami, które głównie wpłynęły na ich cenę. Ich wartość wynosi około 1340 dolarów.