Giełda Binance – recenzje i opinie na temat popularnej giełdy kryptowalut

Chociaż zadebiutowała na rynku zaledwie w 2017 roku, giełdę Binance zna prawie każdy miłośnik kryptowalut. Na czym polega jej fenomen? Niewątpliwie na uznanie zasługuje tu dostęp do całej masy altcoinów, prosty interfejs oraz niskie prowizje. Giełda początkowo była zarejestrowana w Chinach. Obecnie jednak siedziba firmy znajduje się na Malcie i w Hongkongu.

Najważniejsze informacje o giełdzie Binance

Na Binance możemy handlować kryptowalutą Bitcoin oraz setkami rozmaitych altcoinów, takich jak Ethereum, Litecoin, Ripple, EOS, Cardano, czy NEO. Transakcje zawiera się w oparciu o przejrzyste pary walutowe, np. ETH/BTC umożliwia nam kupno Ethereum za Bitcoin. Interfejs platformy jest bardzo prosty i intuicyjny. W sam raz dla początkujących.

Giełda jest dostępna w wersji podstawowej oraz zaawansowanej. W tej pierwszej możemy zawierać zwykłe, proste transakcje na parach walutowych. Z kolei opcja zaawansowana jest przeznaczona dla traderów, oferuje dostęp do narzędzi analizy technicznej.

Korzystając z Giełdy Binance możemy cieszyć się z niskich prowizji. Jednorazowa prowizja od każdej przeprowadzonej transakcji wynosi jedynie 0,1% wartości zlecenia. A można ją jeszcze obniżyć. Wszystko za sprawą Binance Coin (BNB), specjalnej kryptowaluty giełdy Binance. Jeśli wybierzemy opcję pobierania prowizji w BNB, wówczas zostanie ona zmniejszona do 0,075%.

Platforma oferuje również wiele innych interesujących opcji. Każdy z twórców może zgłosić swój własny projekt Blockchain, który następnie będzie reklamowany na stronie w dziale inkubatora Binance. Giełda umożliwia także przeprowadzenie własnej zbiórki na swój projekt ICO.

Rejestracja i metody płatności na giełdzie Binance

Rejestracja konta nie wymaga podawania swoich danych osobowych, a jedynie pocztę e-mail, login oraz hasło. Nie jest także konieczna weryfikacja konta. Na koncie niezweryfikowanym możemy dziennie wypłacać maksymalnie równoważność 2 Bitcoinów. Z kolei na koncie zweryfikowanym limit ten zwiększa się do 100 Bitcoinów dziennie.

Niestety giełda Binance nie obsługuje walut tradycyjnych (USD, EUR, PLN). Wpłaty i wypłaty dostępne są tu tylko w kryptowalutach.

Opinie użytkowników o giełdzie Binance

Giełda w szybkim tempie podbiła serca klientów. Duża liczba pozytywnych opinii to efekt szerokiego wyboru kryptowalut, prostego interfejsu, niskich prowizji, a także wielu różnych konkursów i opcji dodatkowych, jak wspominane wcześniej zbiórki ICO – Zobacz opinie o Binance. Traderzy chwalą sobie również odrębny serwis, jakim jest Binance Academy, uczący handlu kryptowalutami i używania platformy transakcyjnej. Ponadto giełda Binance ciągle się rozwija, a liczba nowych użytkowników rośnie.