Gdzie wyjechać na narty w Polsce?

Planując wyjazd na narty wcale nie trzeba od razu szukać ofert w Alpach czy górach Kaukazu. Można zaplanować z powodzeniem narty w Polsce. Zwłaszcza, że wiele ośrodków dysponuje dobrze przygotowanymi trasami zjazdowymi nawet od listopada do marca. Gdzie więc warto się wybrać na narty w Polsce?

Najpopularniejsze ośrodki

Jednym z bardziej obleganych miasteczek jest Białka Tatrzańska. Króluje we wszystkich rankingach ośrodków narciarskich. Można tu skorzystać z nowoczesnego kompleksu obejmującego stacje: Bania, Kaniówka i Kotelnica. Można znaleźć tu trasy dla zaawansowanych narciarzy oraz dla początkujących. Co ważniejsze aż dwie trasy maja homologację FIS, można znaleźć tu nartostrady oraz ośle łączki dla osób dorosłych i dzieci dopiero uczących się jeździć.

Również w Jaworzynie Krynickiej można znaleźć wiele tras, po których wygodnie poruszać się będą i narciarze i snowboardziści. Trasa czarna ma homologację FIS. W tym ośrodku można skorzystać też ze słynnej już kolei gondolowej wożącej narciarzy na trasę numer 1.

Także stacja Dwie Doliny położona między Muszyną a Wierchomlą jest w zimie oblegana. Na powierzchni 100 ha można znaleźć nie tylko świetne trasy, ale też wyciągi, punkty serwisowe czy nawet przedszkole narciarskie. Ponadto wszystkie punkty są tak rozmieszczone, aby nie było nigdzie tłoku nawet u szczycie sezonu.

Na narty z dziećmi

Wyjeżdżając na narty całą rodziną warto wybrać się do Zakopanego. Na przykład Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal oferuje program dla całej rodziny. Można znaleźć tu i czerwoną trasę o długości 450 m i ośle łączki, a także szkółki narciarskie czy Ogródek Zimowy. Do tego, jeśli dzieci nie wykazują zainteresowania narciarstwem mogą przebywać w Klubie Misia Stramusia pod opieką animatorów podczas gdy rodzice mogą spokojnie pojeździć na nartach.

Ciekawym wyborem jest również ośrodek Ski Arena Szrenica położony na terenie Szklarskiej Poręby. Wszystkie trasy mają łącznie aż 12 km. Można tu znaleźć 2 czerwone trasy i jedną czarną z homologacją FIS, ale dostępne są też oświetlona trasa Puchatek o długości 1470 m nadająca się dla początkujących czy Baby Lift  – 80 m orczyk przeznaczony dla dzieci.