Gdzie w Krakowie można postrzelać z obcokrajowcem?

Kraków od kilku lat jest najlepszym miejscem imprez dla obcokrajowców. Coraz częściej jednak nie tylko korzystają z taniej wódki, ale również z bogatej oferty klubów sportowych i strzelnic. Gdzie w Krakowie najłatwiej znaleźć obcokrajowców?

Co robią Brytyjczycy w stolicy Małopolski?

Już nie tylko samo zwiedzanie robi furorę – dziś znacznie popularniejsze wśród organizujących poza granicami swojego kraju Brytyjczyków są oferty klubów sportowych i strzelnic. Powód jest prosty. W Polsce zarówno wypożyczenie broni, jak i zakup pakietów dla początkujących i zaawansowanych amatorów broni palnej jest o wiele tańszy i bardziej dostępny niż na Wyspach. W dodatku można spędzić weekend czy tydzień w niezwykłych okolicznościach przyrody, nasyconych zabytkami w stopniu podobnym do starej części stolicy Królestwa. Z tą tylko różnicą, że w Polsce nadal jest sporo taniej.

Co sprawia, że krakowskie strzelnice są tak popularne?

Kraków mimo, iż jest miastem dużym, posiada też dość sporą liczbę miejsce zlokalizowanych poza częścią przemysłową i zabytkową. Wystarczy wyjechać kilka kilometrów za zachód lub południe i już mamy nie tylko wewnętrzne strzelnice, ale także możliwość postrzelania na łonie natury. A to bardzo podoba się nie tylko Polakom, ale również obcokrajowcom. Szczególną popularnością wśród obcokrajowców cieszą się strzelnice właśnie na świeżym powietrzu. Ciekawe strzelnice znajdziemy m.in. na terenie Bronowic i Białego Prądnika. Można postrzelać na świeżym powietrzu nie tylko bronią będącą na wyposażeniu strzelnicy, ale także własną, jeśli się takową posiada. W ofercie są zajęcia z instruktorem od możliwość organizacji imprez na terenie strzelnicy.

Jednym z przykładów bardzo popularnej wśród obcokrajowców strzelnicy jest GoToShoot na Pasternaku – dobra lokalizacja i ceny przyciągają turystów żądnych atrakcji, które u nich są trudne do zdobycia. Do odwiedzania strzelnicy zachęcają również same biura turystyczne, a i otwarte granice i brak formalności nie są bez znaczenia. Strzelnice takie jak GoToShoot tworzą nawet specjalne wersje stron internetowych, w najbardziej popularnych językach, aby ułatwić obcokrajowcom szukanie – www.gotoshoot.com/en

Strzelnice miejscem odstresowania się w dobrej cenie

Cenniki w krakowskich strzelnicach nie przerażają mieszkańców Wysp Brytyjskich. Za uniwersalny pakiet 20 strzałów w stolicy Małopolski trzeba zapłacić od 140 do 180 zł – to stosunkowo niewiele jak na brytyjskie warunki. Co więcej, w pakietach ekstremalnych z użyciem broni rzadko dostępnej na Wyspach (AK i inna broń radziecka) trzeba zapłacić od 150 do 170 zł za 20 strzałów. Cena zupełnie nie odstraszająca statystycznego mieszkańca Wysp. Stąd tak wielka popularność polskich strzelnic, które nie tylko spełniają unijne standardy, ale również oferują dostęp do broni, której próżno szukać poza granicami Europy Środkowej i Wschodniej. A to zawsze niezła zabawa, móc postrzelać z broni, do której w Wielkiej Brytanii nie ma dostępu.

Nie tylko Brytyjczyków nie brakuje na polskich strzelnicach. Z uwagi na przystępne ceny do krakowskich strzelnic coraz częściej kierują się:

  • Austriacy,
  • Niemcy
  • mieszkańcy krajów Beneluxu.

Ulubione miejsca da obcokrajowców jednak od lat nie ulegają znaczącym zmianom – wszystko dlatego, że strzelnice, które zyskały popularność wśród mieszkańców Europy Zachodniej, istnieją na rynku od lat. Mają renomę, sporo poleceń w lokalnych i regionalnych społecznościach, stąd decyzja na taką, a nie inną strzelnicę podyktowana bywa opiniami znajomych i ogólną dobrą opinią w internecie.