Gdzie umieścić ogłoszenie o sprzedaży domu?

Sprzedaż to żmudny proces. Wysoka cena nieruchomości powoduje przeważnie małą liczbę zainteresowanych. Szczególnie ważne jest w takim przypadku odpowiednie rozreklamowanie naszej oferty i dotarcie z nią do jak największej liczby osób. Duży rozgłos może przełożyć się na konkretne zainteresowanie i oferty. W tym tekście znajdziecie kilka porad i informacji, gdzie warto dodać ogłoszenie, aby rozreklamować swoją ofertę.

Internetowe portale ogłoszeniowe

Portale ogłoszeniowe w internecie to zdecydowanie najlepsza opcja. Pierwszym ogromnym plusem jest duża liczba odwiedzających. Nigdzie indziej nie uzyska się takiej popularności. To też pierwsze miejsce, gdzie udają się osoby chcące kupić dom. Taka forma prezentacji daje też duże możliwości. Praktycznie nieograniczone miejsce na tekstowy opis i zdjęcia powoduje, że możemy umieścić wiele informacji o domu.

Biura nieruchomości

Aby skorzystać z pomocy biur nieruchomości, nie trzeba wnosić opłat z góry. Wybrać należy otwartą umowę. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy współpracować z kilkoma biurami, które będą reklamowały i umieszczały nasze ogłoszenia na stronach internetowych oraz szybach siedzib. Prowizje płacimy wówczas, wtedy gdy konkretne biuro znajdzie kupca. Opcja taka jest najtańsza, bo nie wymaga dużego zaangażowania agencji nieruchomości i opiewa zwykle na 1%-2%. Jeśli sami sprzedamy nieruchomość, nie płacimy nic. Umieszczenie oferty w kilkunastu największych agencjach z pewnością zwiększy szanse na szybką sprzedaż. Alternatywą jest podpisanie umowy na wyłączność, czyli zlecenie jednej konkretnej agencji sprzedaż domu. Decydując się na podpisanie umowy na wyłączność warto zwrócić się do biura nieruchomości Cosmopolitan. W agencji pracują specjaliści, którzy rzetelnie zajmą się przygotowaniem ogłoszenia (tekst i zdjęcia) i umieszczą je na wielu serwisach ogłoszeniowych, lokalnych oraz na własnej stronie internetowej.

Tablice informacyjne

Tablice informacyjne w centrum miast będą bardzo dobrym pomysłem na zaprezentowanie swojej oferty. Kartka A4 ze zdjęciem i opisem powinna przyciągnąć osoby zainteresowane kupnem. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym przez sprzedających jest oklejenie krawędzi kolorową taśmą. Najlepiej, aby kolor był jaskrawy i przyciągał wzrok.

Lokalne ogłoszenia

Jeśli posiadamy dom w dzielnicy ze szkołą czy przedszkolem, warto właśnie tam umieścić ogłoszenie o sprzedaży. Niektóre rodziny tylko czekają na okazję, aby przenieść się bliżej takiego budynku. Ta sama zasada sprawdzi się w przypadku gdy posiadamy dom obok lotniska. W nim przewija się codziennie wielu pilotów i stewardes, które z chęcią zamieszkałyby blisko swojej pracy. Posiadanie nawet najpiękniejszego domu nie gwarantuje szybkiej i korzystnej sprzedaży. W takiej może pomóc zamieszczenie ogłoszeń w odpowiednich miejscach. Dobra reklama i prezentacja zapewnia duże zainteresowanie. Dzięki niemu możemy uzyskać lepsze oferty i korzystniejszą cenę. Warto więc zatem pracowicie podejść do tego elementu sprzedaży domu.