Elmex żel – domowy sposób na przykre dolegliwości

Dbanie o zęby jest konieczne już od najmłodszych lat. Dobre nawyki wpajane są od dziecka, gdyż szczotkuję się już nawet wyżynające zęby noworodków. Czasem razem z wiekiem zapomina się o wszystkich zasadach. Co robić kiedy jest już za późno i pojawi się próchnica?

Elmex żel – dlaczego warto stosować?

Na rynku można wybierać wśród wielu past oraz żeli do dbania o zęby. Jak dokonać dobrego wyboru, kiedy każdy produkt zapewnia o całkowitej ochronie, wybielaniu oraz zabijaniu bakterii? Przede wszystkim należy posiłkować się opinią profesjonalistów, którzy w trakcie badań oraz doświadczeń dowiedli większej bądź mniejszej skuteczności dostępnych środków. Elmex żel znajduje się w ścisłej czołówce. Można stosować go w dwóch przypadkach. Jednym z nich jest profilaktyka, która dotyczy osób zmagających się z próchnicą. To nie tylko u dorosłych występuje tego typu problem, ale jest on powszechny również u młodych osób i dzieci. Wini się za to spożywanie dużych ilości cukru oraz brak odpowiedniej higieny. Elmex żel powinny stosować osoby noszące aparaty ortodontyczne, a także częściowe protezy, gdyż wpływa on pozytywnie na stan uzębienia. Omawiany żel działa również leczniczo. Jego stosowania remineralizuje początkowe zmiany próchnicowe, a także używa się go do terapii nadwrażliwych szyjek zębowych.

Elmex żel – jak należy do używać?

Kiedy osoba używająca żelu jest dorosła, albo jest dzieckiem, które jednak ukończyło 6 rok życia, Elmex żel powinien być używany raz w ciągu tygodnia. Idealną porą jego zastosowania jest wieczór, na niedługo przed udaniem się na spoczynek. Jego stosowanie jest bardzo proste, gdyż na szczoteczce do zębów należy umieścić 1 cm żelu, a następnie myć zęby przez około 3 minuty. Po upływie tego czasu, wypluwa się pozostałości oraz płucze jamę ustną. Kiedy żel jest używany przez dziecko należy je dokładnie monitorować w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych, gdyż stosowanie zbyt dużej ilości bądź połykanie środka wpłynie negatywnie na samopoczucie. Z kolei osoby zmagające się z nadwrażliwością szyjek zębowych powinny zastosować żel na problematyczne powierzchnie. Te osoby otrzymują  zielone światełko do stosowania większej ilości produktu, jednakże mimo wszystko poleca się przedyskutowanie tego z prowadzącym stomatologiem.