Drukowanie naklejek na folii – krakowski cennik

Drukowanie wszelkiego rodzaju naklejek czy innych materiałów papierniczych to coraz prężniej rozwijający się biznes w Polsce. Wiele przedsiębiorstw w ten sposób reklamuje swoje produkty i usługi przez co dostaje większy zasięg klientów. Zaprojektowanie, stworzenie i wydrukowanie naklejki na folii wbrew pozorom nie jest takim prostym zadaniem. Często zajmują się tym profesjonalni projektanci lub graficy, którzy poświęcają dużą część swojego czasu na tego typu zajęcia.

Od czego zależy cena naklejek?

Wszyscy zainteresowani stworzeniem swoich własnych naklejek muszą przygotować się na przejście całego procesu przygotowawczego. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią firmę, która specjalizuje się w drukowaniu naklejek np: PSP Studio. Ważne jest, aby sprawdzić czy marka ma możliwość projektowania wzoru czy drukuje tylko gotowe grafiki. Cena naklejek jest mocno zróżnicowana i zależy od wielu czynników.

Jakie parametry naklejek powinniśmy znać?:

  • wielkość przyszłej naklejki,
  • kształt przyszłej naklejki,
  • ilość barw i kolorów,
  • ilość ogółem kopii,
  • rodzaj wzoru jaki się na nim znajdzie,
  • rodzaj podłoża na jakim zostanie wykonana,
  • dodatkowe wymagania – dodatkowa laminacja, wypustki, wypukłość itp.

Ponadto ceny zwykle są ustalane indywidualnie z klientem, ponieważ każdy klient ma inne wymagania. Naklejki służą do różnych celów, niektóre są reklamą, niektóre służą jako pamiątka po jakiejś uroczystości. Nie ma dwóch takich samych zleceń, dlatego ciężko ustalać konkretne stawki za stworzenie naklejek. Najważniejsze jest odpowiednie podejście do klienta oraz spełnienie jego oczekiwań.

Jak zamówić własne naklejki i ile to może kosztować?

Proces zamawiania naklejek zaczyna się od wybrania odpowiednich parametrów. Do przedsiębiorstwa świadczącego usługi drukowania naklejek należy wysłać wiadomość wraz ze wzorem. Następnie powinna zostać przeprowadzona rozmowa w formie elektronicznej, telefonicznej czy osobistej gdzie klient ustali wraz z wykonawcą cenę oraz szczegóły zlecenia. Ważny też jest sposób dostawy i nie warto pomijać tego w negocjacjach z wykonawcą.

W zależności od firmy ceny naklejek są liczone na podstawie różnych kryteriów. Niektórzy liczą sobie kwotę od naklejki inni od arkusza, jeszcze inni od ilości zużytych materiałów itp.

Jednakże można podać widełki, w jakich orientacyjnie da nabyć się naklejki. Około 50 naklejek na jednym arkuszu może mieć cenę od 5 – 7 zł, cena ta spada wraz ze wzrostem liczby naklejek (są one mniejsze, więc zużywają mniej tuszu) dlatego za ponad 50 zapłacimy ok. 3 – 4,5 zł, natomiast za ponad 200 ok. 2,5 – 3 zł.