Druk na PCV – na czym polega? Poradnik drukarski

Reklama może przyjmować różne formy. Firmy, lokale gastronomiczne oraz rozmaite instytucje kulturalne bardzo często wykorzystują reklamę zewnętrzną wydrukowaną na płytach PCV. Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Czym właściwie jest druk na PCV i na czym polega – na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedź w poniższym tekście.

PCV – jaki to jest materiał?

Polichlorek winylu to materiał, z jakiego są wykonane płyty PCV. W środowisku reklamowych cieszy się on ogromną popularnością. Można z niego wykonać reklamy o różnej formie. Zaliczają się do nich między innymi banery czy szyldy. Dlaczego druk na PCV cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Sekret tkwi w jego wytrzymałości. Materiał ten jest bowiem odporny na warunki atmosferyczne. Mimo intensywnych opadów deszczu czy mocnych promieni słonecznych pozostaje nienaruszony. To tylko jedna z jego zalet. Warto zwrócić uwagę także na cenę. To właśnie ten czynnik bardzo często decyduje o tym, na jaki materiał zdecydują się przedsiębiorcy. Najlepszy materiał na tablice informacyjne czy szyldy to taki, który jednocześnie jest niezwykle wytrzymały, a przy tym nie jest też nazbyt drogi. Płyty PCV spełniają obydwa te warunki.

Jak drukować na płytach PCV?

Przede wszystkim, aby reklama była skuteczna, musi przyciągać wzrok. Trzeba się zdecydować na płytę PCV o odpowiedniej wielkości. Druk na PCV można zlecić specjalistycznej firmie PSP Studio z Krakowa, która dostarczony projekt graficzny przełoży na płytę PCV. W tym procesie wykorzystuje się druk wykonywany metodą UV. Promienie UV mają za zadanie utwardzić tusz. Drukowanie na płytach PCV odbywa się szybko. Nie trzeba czekać, żeby tusz się wysuszył, bo zostanie on utwardzony w procesie drukowania. Dzięki temu płyty PCV zyskują kolejną zaletę, co korzystanie wpływa na popularność tego materiału wśród przedsiębiorców.

Jaką reklamę można wykonać na płytach PCV?

Każdy zakład drukarski powinien mieć w swojej ofercie druk na płytach PCV? Dlaczego? Ponieważ jest to usługa, którą interesuje się wielu przedsiębiorców pragnących otrzymać reklamę wykonaną na materiale cechującym się dużą wytrzymałością. Płytę PCV można wykorzystać do stworzenia szyldu reklamowego, banera reklamowego czy tablicy informacyjnej. Jednak to jeszcze nie koniec możliwości. Ogromną popularnością wydruki na płytach PCV cieszą się również w przemyśle fotograficznym. Jest to materiał ekonomiczny, niezwykle uniwersalny i bardzo wytrzymały. Cechuje się dużą odpornością zarówno na warunki atmosferyczne jak i na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, wydruki na płytach PCV są ładne i schludne – przyciągają wzrok potencjalnych klientów.