Druk na dibondzie Kraków – cennik

Druk na dibondzie charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością. Dibond jest to materiał złożony z płyt warstwowych, sztywny i trwały, który do tego odporny jest na wszelkie warunki atmosferyczne. Z tego powodu użycie dibondu jest coraz częstsze, a także jest coraz chętniej stosowany do sporządzania reklam, tablic informacyjnych czy szyldów firmowych. Dibond świetnie nadaje się do drukowania reklam długoterminowych, montowanych w przestrzeniach zewnętrznych, ale także jest idealnym materiałem stosowanym we wnętrzach. Chcąc zaprojektować własny dibond można zadać sobie pytanie, ile to będzie kosztować? Sprawdźmy zatem przykładowe ceny dibondu w Krakowie.

Usługi drukarskie Kraków – charakterystyka

Aby sprawdzić ile nas będzie kosztować druk na dibondzie w Krakowie warto jest porównać ceny w kilku punktach świadczących usługi druku wielkoformatowego. Na szczęście w Krakowie znajdziemy wiele usług tego typu, więc mamy w czym wybierać. Każda oferta może się różnić jakością czy ceną, rodzajem wykorzystywanych materiałów czy doświadczeniem pracowników, w tym celu będziemy musieli spojrzeć na przykładowe portfolio prezentujące dotychczasowe pracy i przekonać się samemu czy dane studio nam odpowiada.

Poszukując usług o wysokiej jakości wykonania, często się mówi, że cena nie gra roli, oraz że niekiedy warto jest zapłacić więcej i otrzymać lepiej wykonane zamówienie. Ta reguła jednak może się nie zawsze sprawdzać w przypadku poligrafii, a studia żądające wyższą cenę, w cale mogą nie różnić się jakością wykonania od tych, w których zapłacilibyśmy mniej, za tego samego typu zlecenie.

Druk na płycie warstwowej dibond Kraków – cennik

Cena druku na dibondzie zależy od wielkości formatu naszego zamówienia. Za wydruk o wymiarach 100×100 zapłacimy w granicach 120 zł, jednak im większy będzie wymiar dibondu, zapłacimy nawet powyżej 1000 zł. Więcej płatny też może być wydruk o większej ziarnistości, czyli o wyraźniejszej rozdzielczości. Proponowane formaty np.: 720 dpi i 1440 dpi różni zaledwie 20 zł, ale także i większa czytelność czy lepsze nasycenie kolorów. Chcąc otrzymać lepszej jakości obraz, warto jest zapytać w salonie także o ceny wydruków w różnych rozdzielczościach. Ogólnie rzecz biorąc ceny druku na dibondzie w Krakowie mają się następująco:

  • PSP Studio – 1m²- ok 130-150 zł
  • Agencja Reklamowa EXPOSYSTEM: 1m²- ok. 150 zł
  • Print Hero – 1m²- ok 180 zł
  • Zebra Print – 1m2 – ok. 175 zł

Niezależnie od ceny, drukując na dibondzie, mamy pewność wytrzymałej i trwałej kompozycji. Każde studio odpowiednio nam doradzi i dostosuje swoją ofertę do naszych indywidualnych wymagań, a przez to także możemy niekiedy zaoszczędzić swoje pieniądze. Wiedzieć jednak musimy, że ostateczna cena całej usługi zawierać będzie nie tylko wartość samego wydruku, ale także m.in. wykonanie projektu, użycie odpowiednich materiałów czy wielkość skomplikowania całego zamówienia. Dlatego chcąc poznać całkowitą cenę projektu, będziemy jednak musieli poczekać do końca jego wyceny, a to już leży w kwestii wybranej przez nas drukarni.