Domki do wynajęcia – Beskid Niski

Beskid Niski

Beskid Niski to wyjątkowo malowniczy i atrakcyjny turystycznie obszar graniczący z Sądecczyzną, Bieszczadami, Pogórzem Bukowskim i Pogórzem Środkowo-beskidzkim. Oprócz Polski leży także na terenie Słowacji. Na jego terenie znajduje się wiele przepięknych i unikalnych, rzadko uczęszczanych szlaków górskich (dlatego o tych górach mówi się często, że są najbardziej dzikim pasmem w Polsce).

Poza przyrodą warto zobaczyć także zabytki: drewniane cerkwie w Kwiatoniu czy Owczarach, renesansowy kościół w Sękowej, wpisany na listę Międzynarodowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz renesansowy dwór rodu Gładyszów w Szymbarku, dostępny do zwiedzania niemal cały rok. Dobrym pomysłem po mozolnych wędrówkach na szlaku jest odpoczęcie i zregenerowanie sił w jednym ze słynnych uzdrowisk: w Iwoniczu Zdrój, Rymanowie Zdrój, Wysowej lub Wapiennem. Ciekawe obiekty do oglądania stanowią to niezbyt duży, za to ciekawy skansen łemkowski w Zyndranowej,  równie interesujące Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego imienia Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, a także Skansen pogórzański w Szymbarku. A to przecież nie wszystkie atrakcje regionu a jedynie kilka z nich.

Baza noclegowa

Nic dziwnego, że tak rozwinięty turystycznie region posiada sporą bazę noclegową. Bez problemu można więc znaleźć w internecie odpowiednie dla nas miejsce i zarezerwować pobyt. Dobrym pomysłem na zatrzymanie się jest wybór domków w górach do wynajęcia np: “Wczasy pod Gruszą”. Taki pomysł jest szczególnie lubiany przez przyjezdnych, chcących nabrać dystansu od zgiełku i tempa życia obecnych w dużych miastach. Dzieje się tak ponieważ agroturystyka w domkach znajduje się prawie zawsze na uboczu, w pięknych wsiach takich jak Haczów, Rudawka Rymanowska czy Komańcza. Oprócz położenia bardzo ważne jest wyżywienie i atmosfera panująca w miejscach zakwaterowania, a także bliskość zwierząt, która dodaje swojskiego klimatu (gdzieniegdzie są to wyłącznie psy i koty, ale na przykład Wiejski Dom w Pogorzynie posiada dostęp do bardzo potulnych i lubiących ludzi owieczek). Posiłki gwarantowane przez właścicieli są przygotowywane z użyciem lokalnych produktów, zazwyczaj są smaczne i pożywne. W zależności od wielkości budynków może w nich mieszkać od jednej, dwóch osób aż do pięciu sześciu (jak jest w Dużej Chacie, części Sokolskich Chat w Gorlicach). Większość projektów domków różni się od siebie co do wyglądu, a warunki warto porównać na jednym z licznych serwisów zbierających oferty noclegowe. Daje to możliwość nie tylko rozeznania w cenach, ale także obejrzenia wystroju i okolicy oraz zaplanowania wypoczynku ze względu na lokalizację wybranego miejsca noclegowego.