Do jakich aranżacji pasują karnisze metalowe?

Wybranie porządnych karniszy na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prostym zadaniem, ale niestety wcale tak nie jest. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele ciekawych modeli, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale również materiałem z którego są wykonane. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą bliżej poznać karnisze metalowe i dowiedzieć się jednocześnie do jakich aranżacji będą one pasować.

Oryginalne karnisze metalowe – co trzeba wiedzieć?

Karnisze metalowe są bardzo uniwersalne, dlatego też pasować będą do wielu wnętrz. Ich olbrzymi potencjał można wykorzystać nie tylko w przestrzeniach nowoczesnych i industrialnych, ale również w klasycznych pomieszczeniach. W ostatnim czasie bardzo modne są również metalowe karnisze retro, które po dłuższej przerwie ponownie powróciły do mody. Szerokie zastosowanie wynika oczywiście z tego, że karnisze metalowe dostępne są w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Na półkach sklepowych rekordy sprzedaży biją przede wszystkim modele w odcieniach mosiądzu, stali albo tytanu.

Idealne karnisze do każdego wnętrz

Jedną z największych zalet karniszy metalowych jest to, że są one bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu będą w stanie utrzymać nawet bardzo ciężkie zasłony. Od kilku sezonów jest bardzo duża modna na karnisze tytanowe i stalowe, które idealnie pasować będą przede wszystkim do nowoczesnych i stonowanych pomieszczeń. Industrialny design będzie spójny stylistycznie z wieloma innymi dodatkami, dzięki czemu projektanci aranżacji wnętrz mają naprawdę szerokie pole do popisu.

Pojedyncze czy podwójne karnisze?

Aby wybrać idealne karnisze warto zwrócić uwagę nie tylko na ich jakość wykonania, ale również na to ile posiadają drążków. Pojedynczy karnisz jak powszechnie wiadomo pozwoli powiesić tylko zasłonki albo firanki. Podwójne karnisze umożliwiają ozdobienie okna zarówno firankami jak i zasłonami. Wybór konkretnego rozwiązania zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji każdego domownika.

Artykuł powstał we współpracy z sklep.karpol.pl – Karnisze metalowe