Długi weekend majowy z dzieckiem – gdzie jechać?

Jak spędzić długi weekend majowy z dzieckiem? Gdzie jechać? Warto wybrać ciche i urocze zakątki Polski, w których czekają nas piękne widoki, jedność z przyrodą, dobroczynny klimat i atrakcje specjalnie dla najmłodszych.

Jak spędzić długi weekend majowy z dzieckiem? Gdzie jechać?

Kąty Rybackie

Dlaczego warto wybrać się z dzieckiem na majówkę nad Bałtyk? Ze względu na dobroczynny klimat bogaty w jod. Nad polskie morze powinny przy każdej okazji jeździć dzieci z alergiami. Pobyt nad polskim morzem przyniesie im ulgę w przewlekłym kaszlu. Można tu spacerować po lasach. Dlaczego warto wybrać się na Mierzeję Wiślaną? Ze względu na brak tłumów turystów. To idealne miejsce na relaks, a jeśli zabraknie nam atrakcji, zawsze można podjechać do pobliskiej Krynicy Morskiej, gdzie jest wesołe miasteczko. W Kątach Rybackich możemy zwiedzić Muzeum Zalewu Wiślanego. Można się też wybrać na wycieczkę do Malborka do Dinoparku, w którym dzieci mogą podziwiać rzeźby dinozaurów – okazy kiedyś istniejące, a także znane z bajek.

Roztocze

Roztocze to sielska dolina położona między Wyżyną Lubelską i Podolem. To czyste tereny, pełne tras rowerowych, w którym można podziwiać gatunki zwierząt i roślin w swym naturalnym środowisku. Warto zwiedzić wodospady zwane szumami na tzw. Szlaku Szumów. Warto zwiedzić tu Szczebrzeszyn (a w nim wąwozy), Susiec czy pobliski Zamość, który wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na roztoczu nie zabraknie plaży piaszczystej przy oczku wodnym (Stawy Echo), a także kąpielisk nad zalewami (np. w Krasnobrodzie). Można tu także zorganizować spływ kajakiem. Zaletą Roztocza są też niskie ceny noclegów z kurortami nad Bałtykiem. Do dziecięcych atrakcji należy także park linowy, a także autobusy szynowe, które oprowadzą dzieci po największych atrakcjach regionu.

Bieszczady

Jakie atrakcje czekają dzieci w Bieszczadach? To piesze wędrówki, np. najbardziej rozpoznawalnym szlakiem w Połoninach. Najbardziej przyjazna rodzinom z dziećmi jest Połonina Wetlińska, w której można zawitać do schroniska o nazwie „Chatka Puchatka”. Jednak Bieszczady to nie tylko spacery, to również Jezioro Solińskie z plażą piaszczystą. Można się tu nie tylko opalać i relaksować, ale też żeglować, pływać łódką, kajakami i statkiem. W Bieszczadach można przejechać się Bieszczadzką Koleją, prowadzącą przez trasę Majdan – Przysłup i Majdan. Ciuchcia, pochodząca z XIX wieku, z pewnością będzie niezapomnianą atrakcją dla dzieci. W Bieszczadach można także podziwiać Żubry w Pokazowej Zagrodzie.