Czym są matowe folie termotransferowe?

Rozkręcasz właśnie swoją własną firmę? A może chcesz postawić na skuteczną reklamę już istniejącego przedsiębiorstwa? Obojętnie jaki masz powód, zapewne szukasz skutecznych sposobów na zaprezentowanie się klientom. Jednym z nich są matowe folie termotransferowe, dzięki którym umieścisz swoje logo i niezbędne informacje na prawie każdym rodzaju materiału. Czym są i dlaczego tak zyskują na popularności? Wszystkie te niezbędne informacje postaramy się umieścić poniżej.

Czym są owe folie?

Matowe folie termotransferowe to specjalnie barwione taśmy o bardzo niewielkiej grubości. Flexy, bo tak często są nazywane, są wykonane z trwałego poliestru i w zależności od indywidualnego zamówienia, są wycinane i zgrzewane z materiałem docelowym. Taka aplikacja po przygotowaniu wydruku odbywa się przy pomocy specjalistycznych pras. Użycie dedykowanych do tego urządzeń gwarantuje trwałe i wysokiej jakości logo, lub napisy. Tego typu folie doskonale nadają się do zadruku wszelkiego rodzaju powierzchni, od papieru i kartonu, aż po tkaniny.

Na czym możemy drukować?

Flexy mają szerokie zastosowanie i możemy je wykorzystać niemalże wszędzie, bez znaczenia jest tu również odcień powierzchni, czy jest ciemny, czy też jasny. To świetna propozycja dla osób, które chcą reklamować logo firmy, dane adresowe, a także dla firm, które potrzebują trwałego naniesienia kodu kreskowego na swoje produkty. Folie termotransferowe matowe można również wykorzystać jako nadruk na odzież ochronną. Jeżeli praca przedsiębiorstwa głównie polega na świadczeniu usług, można wykorzystać ten rodzaj nadruku na odzieży roboczej. Aplikacja logo lub danych firmy może w ten sposób dotrzeć do szerszego grona potencjalnych klientów, jeżeli umieścimy go na rękawicach, czapkach, butach lub kurtkach.

Rodzaje folii termotransferowych

Folie termotransferowe to także nadruki do zadań specjalnych, które świetnie spiszą się wszędzie tam, gdzie będą narażone na niekorzystne warunki. Wśród nich możemy wyróżnić podstawowe rodzaje m.in. folie matowe, odblaskowe i woskowe. Każde z nich mają nieco inne właściwości i przeznaczenie. Tak więc, folia woskowa i żywiczna jest stosowana do etykiet z papieru lub materiałów sztucznych. Natomiast termotransferowa odblaskowa jest głównie używana do oznaczenia odzieży policjantów, strażaków i drogowców. Niezwykłą wytrzymałość i trwałość folii gwarantuje służbom dokładną widoczność, a to niewątpliwie wpływa głównie na ich bezpieczeństwo. Osobną kategorię stanowią opisane wcześniej folie termotransferowe matowe. To one znajdują zastosowanie w przypadku wydruku na odzieży reklamowej, która w istotny sposób przyczyni się do pozyskania nowych klientów.