Czym są maszyny flowpack?

Kliencie, chętnie wybierają metodę flowpack ze względu na liczne zalety, a także niski koszt. Kluczowa jest także uniwersalność maszyny flowpack – z powodzeniem można wykorzystywać ją do pakowania różnych produktów.

Na czym polega metoda flowpack?

Maszyny pracujące zgodnie z metodą flowpack są w pełni zautomatyzowane i zajmują się pakowaniem drobnych produktów w folię. Proces ten obejmuje korzystanie z folii taśmowej, która jest rozwijana z rolki umieszczonej nad maszyną.

Dzięki tej metodzie powstałe opakowania są trwałe, nieprzepuszczające powietrza, a także estetyczne. Obsługa tych maszyn jest bardzo intuicyjna i nie sprawia problemów.

W jaki sposób działa maszyna flowpack?

Metoda flowpack to doskonały wybór w przypadku bardzo licznych produktów. Świetnie sprawdzi się zarówno dla produktów spożywczych, jak i przemysłowych, a nawet chemicznych. Bez trudu można z jej pomocą pakować produkty pojedyncze, takie jak batony, drobne zabawki, biżuterię, a nawet ciastka.

Opakowania otrzymywane dzięki tej metodzie są bardzo szczelne oraz trwałe. Szczególnie istotne jest również to, że pakowanie tą metodą jest wyjątkowo precyzyjne.

Mimo ogromnej szybkości, z jaką pakowane są produkty w metodzie flowpack, wszystkie opakowania utrzymywane są w najwyższej jakości. Maszyny pracujące w ten sposób pozwalają także na dopasowanie tempa do potrzeb. Ustawienia gwarantują pracę nie tylko efektywną, ale również elastyczną.

Zalety korzystania z maszyn flowpack

Maszyny flowpack, w które można zainwestować np. poprzez https://izipak.pl/type/flowpack/ to wyjątkowo intuicyjny sposób pakowania produktów. Obecnie na rynku znajduje się kilka różnych rodzajów maszyn, oferujących pakowanie częściowo innym sposobem.

Podstawową cechą maszyny typu flow-pack jest sposób dostarczania pakowanych produktów do docelowego opakowania. Może być on dopasowany do specyfiki danego produkty lub indywidualnych oczekiwań klienta.

Opakowania, w których przechowywane będą wytwarzane produkty, również mogą być w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb. Zarówno długość, jak i szerokość opakowania może być w pełni dopasowana.

Maszyny typu flow-pack gwarantują wyjątkowo efektywne i bardzo oszczędne czasowo pakowanie. Dodatkową zaletą tego rozwiązania, jest możliwość spersonalizowania opakowań – z łatwością można umieścić na nich wszystkie niezbędne dane, logo oraz nazwę firmy, a także informacje na temat produktu znajdującego się wewnątrz.

Maszyny typu flow-pack są także rozwiązaniem bardzo ekonomicznym. Pozwalają znacząco ograniczyć zużycie materiałów do pakowania, zwłaszcza o nadmierne, nierozważne marnowanie surowca.