Czym jest medycyna estetyczna?

Termin “medycyna estetyczna” w ostatnim czasie bardzo często pojawia się w mediach społecznościowych i w telewizji. Codziennie na całym świecie wykonuje się mnóstwo zabiegów estetycznych. Na czym tak naprawdę polega medycyna estetyczna? Dla kogo jest przeznaczona?

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny, która zajmuje się przede wszystkim urodą i samopoczuciem. Wykorzystuje ona wiele metod, które pozwalają na poprawę wyglądu i komfortu życia pacjenta.

Wśród najbardziej popularnych obszarów medycyny estetycznej można wyróżnić: modelowanie ciała i usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawa ogólnego stanu poszczególnych części ciała, usuwanie oznak starzenia i odmładzanie, usuwanie znamion i innych niedoskonałości. Medycynę estetyczną można także wykorzystywać, aby usunąć widoczne ślady po wypadkach lub chorobach.

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna

Bardzo często medycyna estetyczna jest mylona z chirurgią plastyczną. Jednak z pewnością nie są to pojęcia tożsame. Chirurgia plastyczna powstała dużo wcześniej. Jej historia ma duży związek z wojnami. Żołnierze i cywile doznali znaczących urazów w czasie walk, które wpłynęły na komfort ich życia. Dlatego zaczęto opracowywać różne metody leczenia, aby jak najlepiej im pomóc.

Chirurgia plastyczna wiąże się z koniecznością użycia skalpela i znieczulenia oraz narkozy. Natomiast medycyna estetyczna oferuje znacznie szerszy zakres możliwości. Ponadto jest ona dużo mniej inwazyjna. W trakcie zabiegów związanych z medycyną estetyczną wykorzystuje się światła, lasery, fale ultradźwiękowe, różnice temperatur, różne środki chemiczne itd.

Warto także podkreślić, że medycyna estetyczna może znacznie pomóc w wielu sytuacjach, w których chirurgia plastyczna jest nieskuteczna. Z zabiegów mogą korzystać osoby w każdym wieku. Coraz częściej decydują się na to także mężczyźni.

Więcej o medycynie estetycznej dowiesz się ze strony – http://neobeauty.pl/

Najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej 

Do najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej, z których korzystają osoby na całym świecie przede wszystkim należy botoks, który stosuje się aby zredukować zmarszczki. Ponadto warto też wspomnieć o kwasie hialuronowym, który wstrzykuje się w podobnym celu.

Popularna jest także mikrodermabrazja, fotoodmładzanie za pomocą laserów, makijaż permanentny, zabiegi dotyczące ginekologii estetycznej, transplantacja włosów i wiele innych. Dzięki nieustającemu rozwojowy medycy i nowych technologii, można pomóc osobą z bardzo różnymi problemami.