Czy w dobie Internetu tablice reklamowe są skuteczną formą reklamy?

Kiedyś tablice reklamowe były najchętniej wybieranym nośnikiem reklamy. Dziś, kiedy mamy do czynienia z rozwojem technologicznym i Internetem, który również podbił świat promocji i marketingu, tablice reklamowe mogą wydawać się bezużyteczne. I to pojawia się pytanie: czy w dobie Internetu tablice reklamowe są skuteczną formą reklamy?

Tablice reklamowe vs Internet?

Dobór narzędzi marketingowych najczęściej zależy od budżetu. Nie wszystkie firmy, zwłaszcza na początku działalności, mogą pozwolić sobie na kosztowne kampanie reklamowe. W porównaniu do nich, koszt wynajmu tablic reklamowych wcale nie jest wysoki. Cena druku plakatu, wyklejenia tablicy i jej wynajmu na miesiąc to około 1200 zł. Jeśli porównamy do tego stworzenie strony internetowej, którą następnie należy pozycjonować (kilka miesięcy to minimum czasu do uzyskania dobrej pozycji w wyszukiwarkach), dodamy inne, niezbędne działania w przeglądarce Google, okazuje się, że tablice reklamowe wykonane przez krakowską agencję reklamową PSP Studio są naprawdę opłacalne. 

Czy tablice reklamowe są skuteczną formą reklamy?

Dobrze zaprojektowana i widoczna reklama przyciąga wzrok, wzbudza zainteresowanie i często, nawet mimowolnie, jest zapamiętywana przez odbiorców.

Tablice reklamowe zwracają uwagę ludzi na przystankach autobusowych czy tramwajowych. Dla kierowców, którzy stoją w korkach, billboardy nierzadko stanowią atrakcję, z której zapoznaniem można zająć sobie czas nawet na kilka sekund. Jeżeli treść zawarta na tablicy reklamowej jest interesująca, z pewnością  odbiorcy poświęcą swój czas aby zapoznać się z ofertą reklamowanej firmy. 

Dodajmy, że reklama w sieci bywa irytująca i natarczywa – zwłaszcza, kiedy na ekranie komputera wyskakują okienka z zupełnie nieatrakcyjnymi ofertami, czy na skrzynkę mailową przychodzi zbędny SPAM. 

Jak stworzyć tablicę reklamową, która przyciągnie klientów?

Warto jednak pamiętać, że tablice reklamowe będą skuteczne, o ile będą zawierać zachęcające treści i przyjemne dla oka grafiki. Tak zaprojektowane nośniki sprawdzą się o wiele lepiej niż marketing w sieci. Wiele z narzędzi reklamowych w Internecie można zablokować za pomocą odpowiednich wtyczek zainstalowanych w przeglądarkach, natomiast od billboardów nie da się uciec. Ich przekaz, zatem, zawsze w jakimś stopniu będzie trafiał do odbiorców.

Dodatkowo, mimo daleko posuniętego rozwoju technologicznego, wciąż nie wszyscy korzystają z Internetu. Wszyscy, natomiast, korzystają z przestrzeni publicznej.

Podsumowując, tablice reklamowe wciąż są skutecznym narzędziem reklamowym. Niedrogie i widoczne billboardy przyciągają wzrok, przez co wzbudzają zainteresowanie reklamowanym produktem.