Czy Polacy lubią randki bez zobowiązań?

To co jeszcze niedawno było tematem tabu, dziś przestaje szokować, a co więcej staje się czymś coraz bardziej popularnym. Mowa oczywiście o randkach bez zobowiązań. W tym artykule postaramy się przybliżyć czy Polacy faktycznie tak chętnie wybierają tą niezobowiązującą przygodę.

Utarło się przekonanie, dotyczące głównie mężczyzn, że niezobowiązujące randki to dla nich ideał. Mężczyźni postrzegani są jako lubiący wolność i niezależność. W takim przypadku, tego typu randki byłyby dla nich wręcz zbawienne. Czy jednak prawdą jest to, ze mężczyźni chcą skakać z kwiatka na kwiatek? Okazuje się, że nie do końca.

Przeprowadzone badania wykazały, że randki bez zobowiązań nie satysfakcjonują mężczyzn. Wprawdzie uważają je oni za fajną przygodę, jednak na dłuższy dystans jest to dla nich męczące i nie czują się szczęśliwi. Pomimo tego, że taki sposób randkowania na dłuższą metę faktycznie może okazać się klapą i odbiegać od tego, co widzimy w filmach, gdzie udany przygodny seks kończy się śniadaniem to Polacy przyznają, że taka forma spotkań wydaje im się ekscytująca.

Warto podkreślić, że do rozpowszechnienia się „luźnego” podejścia do seksu jak do zwyczajnej potrzeby fizjologicznej przyczyniły się różne portale i aplikacje jak, np. Tinder.

Ponadto popularyzacja seksu w masowych mediach, popkulturze i szeroko rozumianym przemyśle rozrywkowym sprawiają, że wśród społeczeństwa przestaje panować przekonanie, że seks to temat tabu, o którym nie należy mówić publicznie.

Sex Randki bez zobowiązań?

Z badań jednego z portali wynika, że aż 34 proc. Polaków uważa seks z obcym za ekscytujący. W znacznej większości zwolennikami tego typu randek są mężczyźnie. Stanowią oni aż 60 procent. Natomiast 16 proc. mężczyzn oraz 9 proc. kobiet przyznaje się do przygodnego seksu z wieloma partnerami.

Z badań jednego z popularnych w Polsce portali randkowych wynika, że istotnym elementem, który przyczynia się do niezobowiązujących spotkań jest Internet. To właśnie za jego pomocą 46 proc. Polaków umawia się na randki.

Internet oraz różnego rodzaju aplikacje jest niezwykle pomocny, jeśli chodzi o panie. W naszej kulturze utarło się przeświadczenie, ze kobiecie nie wypada pierwszej wychodzić z inicjatywą. Za sprawą Internetu panie mogą poczuć się nieco swobodniej w kwestiach flirtu i randek.

Jeśli spojrzeć na badania i własne obserwacje to gołym okiem można zauważyć przemiany w społeczeństwie, jeśli chodzi o seks. Co prawda nie idziemy w kierunku, gdzie stałe związki zostaną wyparte przez swobodne relacje, jednak temat seksu nie jest już takim wielkim tabu jak jeszcze kilkanaście lat temu.

Zapraszamy na nasz portal: DarlingZone – Sex randki bez zobowiązań