Cukierki dla dzieci – jakie przypadną im do gustu?

Czy pamiętasz swój ulubiony smak z dzieciństwa? Z pewnością większość z nas, dorosłych, przypominając sobie ten niezapomniany, rozchodzący się w ustach smak, przywoła na myśl smak słodki, a jeśli smak słodki, to z dużym prawdopodobieństwem będzie to smak cukierka.

Mimo, iż wiemy, że cukierki nie są zdrowe i wartościowe dla naszego organizmu, potrafią dostarczyć tyle endorfin, że pozytywy przeważają i sięgamy po tego typu słodycze co jakiś czas.

Wybór cukierków jest przeogromny. Kiedy byliśmy dziećmi, nie mieliśmy dostępu do cukierków i innych słodyczy w każdym możliwym sklepie, kiosku, stoisku. Obecnie dzieci widzą na co dzień tak różnorodne produkty, że ze względu na łatwą dostępność i dużą podaż ciężko jest producentom i sprzedawcom trafić w gust dzieci, aby swój produkt sprzedać.

Słodkie przysmaki dla dzieci

Przede wszystkim warto przyjrzeć się rodzicom i opiekunom dzieci. O ile rodzice często ograniczają spożycie u swoich pociech nadmiernej ilości cukru, już babcie, ciocie i inne kochane osoby, by sprawić dziecku radość, rozpieszczają je podawaniem wymarzonych, słodkich przysmaków.

Karmelki twarde, karmelki miękkie, pralinki nadziewane, smaki czekolady, przypraw korzennych, dodatki orzechów, wiórek kokosowych, smaki świeżych owoców… wszystkie te doznania smakowe czekają na młodego konsumenta, który chętnie określa swoje potrzeby cukierkowe, wybierając zwykle kilka rodzajów cukierków.

Niektóre dzieci preferują cukierki owocowe, twarde, które zajmują dłuższą chwilę, zanim się rozpuszczą w ustach. Podobno opinie najmłodszych głoszą, że cukierki twarde z dodatkiem soku owocowego we wnętrzu są niepowtarzalne.

Inne młode osoby nie odmówią cukierków rozpuszczalnych, miękkich, żelków oraz pianek, które rozpływają się w ustach.

Cukierki typu pralinki są chyba najczęściej wyborem dorosłych, którzy delektują się rodzajem i jakością czekolady oraz nadzienia.

Dużą rolę przy wyborze cukierków przez dzieci odgrywa opakowanie cukierków. Bardzo często można zobaczyć opakowania łakoci, przedstawiające ulubione postacie z bajek i gier, popularnych wśród dzieci. Gdy dziecko bezwarunkowo ubóstwia przedstawioną na opakowaniu postać z bajki, wtedy bez względu na rodzaj cukierków, jakie znajdują się we wnętrzu, będzie chciało produkt kupić…często zastanawiając się już po zakupach, czy cukierki w środku w ogóle się znajdują, a jeśli tak, to jakie.

Ponadczasowe cukierki, które były kiedyś faworytem wśród innych smaków dla nas jako małych brzdąców, a obecnie prym wiodą w gustach naszych pociech, to krówki. Każdy – mały czy duży uwielbia sklejone zęby przy niezapomnianym smaku i zapachu karmelu… Próbowaliście kiedyś zrobić krówki własnoręcznie? Świetna zabawa z dzieciakami

Przy zakupie większej ilości słodyczy np: na robienie paczek świątecznych proponuję sprawdzić ofertę hurtowni słodyczy, w której możemy dostać słodycze wszelkiego rodzaju w niższej cenie. Jest to dla nas oszczędność pieniędzy jak i czasu, ponieważ wszystko możemy kupić w jednym punkcie. Ofertę jednej z hurtowni możesz sprawdzić na stronie: https://amido.com.pl/