Bramy rolowane do garażu – łatwe w obsłudze, przyjazne dla oszczędzających energię

Brama rolowana do garażu to świetny wybór nie tylko w ciasnej przestrzeni miejskiej. Mechanizm bramy zwijanej ma wiele zalet, z którymi warto się zapoznać. Może to właśnie rozwiązanie dla Twojego domu lub lokalu?

Brama garażowa rolowana – mechanizm działania

Bramy rolowane to dość prosty i skuteczny system, który praktycznie nie ma jak się zepsuć. Na wał ukryty w specjalnej kasecie nawijany jest pancerz wykonany jest z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową. To właśnie ona zapewnia doskonałe właściwości termoizolacyjne bramy rolowanej. Mechanizm można zainstalować zarówno w istniejących budynkach, jak i w budowanych obiektach. Wszystkie bramy rolowane są standardowo wyposażone w silnik, dwa piloty sterujące oraz korbę do awaryjnego otwierania. Do wyboru jest za to kolor wybranej bramy, dobierany z szerokiej palety, który umożliwia stworzenie spójnej całości z barwą elewacji i stolarki okiennej.

Bramy rolowane – główne zalety

Bramy roletowe są zakładane często tam, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz wolne miejsce zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garażu. Rolowane bramy stanowią również doskonałą izolację termiczną, która pozwoli na oszczędność energii w sezonie grzewczym. Energooszczędny jest nie tylko płaszcz bramy, ale i uszczelki szczotkowe, izolujące boczne krawędzie bramy. Dodatkowym ułatwieniem jest napęd elektryczny, który w przypadku bram rolowanych pozwala na wygodną i bezpieczną obsługę. Hamulec wbudowany w napęd chroni przed niekontrolowanym opadaniem bramy rolowanej. Bramy przemysłowe to najczęściej modele rolowane, które są najtańsze i najłatwiejsze w obsłudze. Przy zakupie bramy często decydująca jest możliwość zamontowania na bramie rolowanej antywłamaniowego zamka ryglującego, który ochroni Twój dobytek. Otwieranie rolowanej bramy przy pomocy pilota czy aplikacji na telefonie to wybawienie podczas opadów i mroźnych miesięcy.

Montaż bramy rolowanej

Montażem zwykle zajmuje się firma zewnętrzna, jest jednak parę rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przed zamówieniem bramy rolowanej. Przede wszystkim należy dokładnie wymierzyć wysokość i szerokość wjazdu do garażu. Przyjmuje się, że bramy rolowane montowane w garażach jednostanowiskowych powinny mieć co najmniej 2 metry wysokości i min. 2,3 metra szerokości. Ważna jest także wysokość nadproża w garażu. Znając te podstawowe wymiary, możemy przystąpić do wyboru modelu. Zamówiona brama rolowana zostanie zamontowana już w 8 godzin, co pozwoli na szybkie rozpoczęcie komfortowego korzystania z jej zalet.