Baterie do zegarka – jakie wybrać?

Mimo wszechobecnej i niezwykle rozwiniętej pod względem technologicznym elektroniki w postaci m.in. smartwatchów oraz sportowych zegarków elektronicznych tradycyjne czasomierze na baterie nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. Te ponadczasowe produkty stanowią doskonałe uzupełnienie niejednej stylizacji i w zależności od modelu pozwalają dodać nieco elegancji. Jednak warto pamiętać, że nie wszystkie zegarki zasilane są przy pomocy tego samego rodzaju baterii.

Tradycyjne zegarki na baterie nieprzerwanie cieszą się dużą popularnością wśród szerokiego i licznego grona społeczeństwa. Nic więc dziwnego, że wiele osób na swoim wyposażeniu posiada całą ich kolekcję, przez co ma możliwość idealnego dobrania modelu zarówno do stroju, jak i okazji. Zapewne również większość z nas nawet by się nie zastanawiała jakie baterie do zegarków potrzebuje, gdyby nie przestawały one działać. Jednak warto, jest się dowiedzieć, w jaki sposób odpowiednio dopasować rodzaj baterii do posiadanego czasomierza.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając baterie zegarkowe, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Następnie warto, jest zwrócić uwagę na szereg wielu innych parametrów, dzięki którym nasze baterie do zegarków zostaną we właściwy sposób dopasowane do posiadanego czasomierza. Mowa w tym momencie m.in. o kwestiach związanych z:

  • grubością baterii;
  • wielkością — średnicą ogniwa.

Chyba najmniej ważna jest cena, choć w przypadku wielu osób również i ona odgrywa niemałą rolę podczas podejmowania tego typu decyzji. Chcąc mieć pewność, że baterie zegarkowe będą pasowały do posiadanego modelu zegarka, warto, jest przed ich zakupem sprawdzić oznaczenia na poprzednio użytkowanych ogniwach. W ten sposób unikniemy ewentualnego błędu z wyborem nieodpowiedniego produktu. Oczywiście w celu wymiany baterii możemy również udać się do zegarmistrza, gdy nie mamy zamiaru we własnym zakresie zająć się wykonaniem wspomnianej czynności.

Rodzaje i cechy baterii

Od kilku lat na rynku możemy liczyć na dostęp do kilku rodzajów baterii zegarkowych, które różnią się od siebie nie tylko pod względem ceny, ale także jakości i posiadanych parametrów. Jednak wśród trzech podstawowych kategorii możemy wyróżnić:

  1. Baterie alkaliczne – oznaczane symbolem LR, ich zakup nie wiąże się z wysoką ceną, jednak należy pamiętać, że ich wytrzymałość może pozostawiać wiele do życzenia.
  2. Baterie srebrowe – oznaczane symbolem SR, charakteryzują się dużym stosunkiem pojemności do masy, dzięki czemu otrzymujemy wytrzymałe ogniwa o długim działaniu. To produkty w pełni bezpieczne, ponieważ nie ulegają zapaleniu, jedna cena ich zakupu jest dość wysoka w porównaniu z bateriami alkalicznymi.
  3. Baterie litowe – oznaczane symbolem CR, ich główną zaletą wysoka wytrzymałość i trwałość.

Chcąc zaopatrzyć się w odpowiednią baterię do zegarka, warto zapoznać się z szeroką ofertą dostępną na https://baterie-hurt.pl/pl/19-zegarkowe