Artykuły kreatywne dla twórczych dzieci – przegląd

Zabawki kreatywne to inwestycja w rozwój dziecka i okazja do wspólnej zabawy. Szeroki wybór sprawia zaś, że bez problemu znajdziecie propozycję, która zainteresuje wasze dziecko.

Pamiętacie jeszcze czasy, gdy do zabawy wystarczyło to, co znaleźliście w domu lub na podwórku? Brak zabawek nie mógł być przeszkodą, jeśli wykorzystaliście dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Warto pozwolić swoich pociechom, by przeżyły te same emocje, co my. Tym bardziej, że dzięki dostępnym dziś zabawkom kreatywnym możliwości są jeszcze większe niż w czasach naszego dzieciństwa. Na potwierdzenie tych słów przygotowaliśmy zestawienie pięciu ciekawych propozycji z oferty sklepu MojeBambino: https://mojebambino.pl/402/Artykuly-kreatywne.

Przedmioty do samodzielnego ozdobienia

Wykonane z drewna lub styropianu świąteczne (choć nie tylko) ozdoby to doskonały sposób na to, by dzieci mogły stworzyć domowe dekoracje według własnej wizji, a przy okazji rozwijać umiejętności manualne. Mogą to być bombki, świeczniki, zawieszki, breloczki i figurki. W sklepie znajdziecie też szeroki wybór niebarwionych piórników, plecaków, saszetek, kosmetyczek, czapek lub latawców. W połączeniu z odpowiednimi farbami będą one stanowić doskonały zestaw kreatywny.

Zestawy „zrób to sam”

W tej kategorii wybór jest równie szeroki, co w poprzedniej. Artykuły kreatywne dla dzieci w wersji zrób to sam to między innymi zwierzaki z papieru do wycięcia i złożenia oraz klocki konstrukcyjne, które pozwolą im ćwiczyć logiczne myślenie i zręczność, a także podstawowe prawa fizyki.

Kuferki z artykułami plastycznymi

Papierowe dekoracje świetnie nadają się do ozdobienia mieszkania lub jako prezent, który dziecko może wręczyć przy różnych okazjach. W ich przygotowaniu pomogą kuferki zawierające między innymi arkusze kolorowego brystolu i kartonu, aplikacje filcowe, sznurek papier do origami, bibułę, naklejki i klej. W sklepie MojeBambino znajdziecie zestawy na cały rok lub tematyczne – na przykład bożonarodzeniowe lub na Dzień Matki.

Zestaw do samodzielnej dekoracji słoików

Lato i jesień dają wiele okazji do kreatywnego spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Jedną z nich jest samodzielne przygotowanie przetworów z owoców i warzyw. Radość waszej latorośli może przynieść nie tylko praca przy przebieraniu plonów i ich zaprawianiu, ale też ozdobienie słoików. W tym ostatnim zadaniu pomogą zestawy zawierające nakładki na wieczko (z tkaniny i papieru), wraz ze sznurkiem, kartki do ozdabiania oraz naklejki. Dzięki nim maluch będzie mógł sam wykonać „opakowania” dla zimowych kiszonek, pikli, dżemów i soków.

Witraże „zrób to sam”

Witraże to klasyczne artykuły kreatywne dla dzieci, które większość z was zna jeszcze z czasów swojego dzieciństwa. Dostępne w wersji do wyklejenia papierem (do wyboru wzoru przedstawiające zwierzęta lub motywy okolicznościowe) lub jako farby do samodzielnego namalowania (wraz z szablonami).