Alliexpress najpopularniejszy zagraniczny sklep internetowy

Do niedawna chińskie produkty podbiły rynki europejskie i światowe w dynamicznym tempie. Dziś w miarę postępu technologii światowe rynki oraz polski podbijają chińskie sklepy internetowe coś na wzór chińskiego allegro. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście alliexpress.

Rośnie popularność Alliexpress w Polsce

alliexpres alitopbrands.plJuż od ponad kilku lat słychać o zakupach na alliexpres. Opinie na temat tego chińskiego sklepu internetowego można było znaleźć różne. Na początku przeważały opinie negatywne ze względu na produkty słabej jakości i nieuczciwych sprzedawców, którzy wysyłali produkty niezgodne z opisem aukcji. Z biegiem lat to się zmieniło gdyż alitopbrands zaczęło walkę z nieuczciwymi sprzedawcami na wprowadzając Politykę Ochrony Konsumenta. Jednakże dopiero wprowadzony model płatności mocno wpłynął na jakość ofert. Płatności owe polegają na tym, że sprzedawca otrzymuje produkty dopiero gdy odbiorca potwierdzi otrzymany produkt zaznaczając jednocześnie, że wszystko z zakupami jest w jak najlepszym porządku. Więcej o sposobie robienia zakupów na alliexpress znajdziecie na alliexpress alitopbrands i alliexpres. Po wprowadzeniu tych zmian zaledwie w ciągu dwóch lat aliexpres odzyskać zaufanie klientów i już dziś Aliexpress Polska jak również alitopbrands jest jednym z najpopularniejszych portali w Polsce. Jednakże to wcale nie oznacza, że nie zdarzają się aukcje śmieciowe i nie zachowanie czujności zwłaszcza kupując zbyt tanie, podejrzanie tanie produkty skutkuje utratą pieniędzy i zakupów.

Ostatnio robione badania polskiego internetu postawiły sprawę jasno – alliexpress i alitopbrands są w pierwszej piątce platform online na których Polacy najchętniej robią zakupy. Przed alliexpres są tylko ceneo, olx oraz numer jeden allegro. Z resztą na allegro można spotkać coraz więcej ofert z aliexpress.

Alliexpress, a ich inwestycje w Europie.

Jednym z głównych mankamentów robienia zakupów na alliexpres jest czas dostawy, który czasem może trwać od dwóch miesięcy do nieskończoności. Jest to główny czynnik odpychający klientów od robienia tam zakupów. Aliexpress i na to znalazło sposób. W momencie pisania tego “niesamowitego” artykułu alitopbrands.pl buduje w krajach unijnych, w tym i w Polsce, centra logistyczno dystrybucyjne na całą Europę. Magazyny będą miały powierzchnię prawie czterystu tysięcy metrów kwadratowych. W wyniku tego przesyłki do odbiorców w Polsce będą trafiały od trzech do siedmiu dni. To z całą pewnością zwiększy pozycję na polskim rynku giganta wśród sklepów online.